Regionalne Festiwale Explory to wydarzenia odbywające się w kilku miastach Polski. Ich cele to popularyzacja praktycznej strony nauki oraz przeprowadzenie regionalnego etapu konkurusu Explory.  Festiwale udowadniają młodzieży, że nauka to fascynujący element naszego życia i doskonały pomysł na przyszłość! Bogate w kreatywne warsztaty i inspirujące wykłady wydarzenia to propozycja dla uczniów, naukowców, firm działających w obszarze nowych technologii, ale także dla wszystkich osób, które ciekawi otaczający nas świat.

W 2022 roku czekaja nas 4 Regionalne Festiwale. Widzimy się we Wrocławiu (15-18 marca 2022), Warszawie (5-8 kwietnia 2022), Olsztynie (26-29 kwietnia 2022) oraz Łodzi (31 maja - 3 czerwca 2022). Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w formule hybrydowej –  z warsztatami odwiedzimy szkoły podstawowe i licea, zaś regionalny etapy konkursu odbędą się online.

W platformie konferencyjnej HOPIN uczestnicy konkursu będą spotykać się z jurorami, a na Facebooku Explory przedstawią swoje pomysły w Pitchingu Młodych Talentów.

Szczegóły Festiwali, programy wydarzenia, lista występujących oraz głosowanie na faworytów Publiczności opublikowane są na www.explory.pl/2022