Festiwal Naukowy Explory w Olsztynie

Festiwal Naukowy Explory w Olsztynie

 

Festiwal Naukowy w Olsztynie odbędzie sie 29 kwietnia 2021 online. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży szkolnej, nauczycieli i wszystkich pasjonatów nauki. Tematem przedwodnim Festiwalu jest KLIMAT.

 

Wydarzenie jest bezpłatne. Odbędzie się na platformie HOPIN. Zapisy dostępne są TUTAJ.

Program wydarzenia dostępny TUTAJ

Festiwale Naukowe Explory to pokazy, warsztaty i wykłady online, które można przeprowadzić w domu i w szkole. W programie również warsztaty dla nauczycieli i opiekunów naukowych. Swoje zajęcia poprowadzą także byli finaliści Konkursu Explory. W ramach festiwalu w Olsztynie będziemy poznawać zasady Zero waste z Julią Opanią, dowiemy się jak sztuczne odpady zanieczyszczają środowisko na wykładzie z Oskarem Makowskim, nauczymy się prognozować pogodę z dr Katarzyną Kołacz. Na wykładzie z Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologcznego w Gdyni dowiemy się z kolei, dlaczego torfowiska są waznym elementem ekosystemu.

Część nagranych wykładów i warsztaty będzie dostępna w strefie Expo w godzinach 9:00-17:00. Reszta odbywa się na żywo.

Festiwal Explory to również regionalny etap Konkursu Explory, czyli wyjątkowa okazja, aby obejrzeć prezentację projektów młodych talentów – uczniów w wieku 13-20 lat, których pomysły zachwycają nawet doświadczonych naukowców. Projekty konkursowe można obejrzeć TUTAJ.

Celem Festiwali Explory jest wyłonienie najlepszych projektów, które przejdą do krajowego finału Konkursu Explory - Gdynia Explory Week - gdzie będą walczyć o stypendia na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu Explory.

Mecenasem Programu Explory i fundatorem nagród głównych w Konkursie Explory jest Grupa Lotos.