Gdynia Explory Week

Gdynia ponownie stanie się stolicą młodych talentów! 

Już 18-20 października 2023 spotkamy się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, by poznać najlepsze, innowacyjne projekty badawcze młodych badaczy i wynalazców. Gdynia Explory Week to również okazja do wzięcia udziału w  wykładach naukowych, warsztatach i dyskusjach w ramach Festiwalu Nauki i Technologii oraz Konferencji Talentowej Explory. 

W Krajowym Finale Konkursu Explory weźmie udział 35 projektów, a oceniać je będzie grono 20 jurorów – autorytetów ze świata nauki i biznesu. Młode talenty walczą o stypendia naukowe na rozwój projektów w wysokości 15, 10 i 7 tysięcy złotych, ufundowane przez Mecenasa Explory, Orlen SA.,  akredytację do największego na świecie konkursie naukowego – REGENERON ISEF w USA oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów Programu Explory.  

Do udziału w Festiwalu Nauki i Technologii w ramach październikowego wydarzenia zapraszamy uczniów szkół z województwa pomorskiego. Przygotowujemy dla nich bogatą ofertę wykładów i warsztatów, porozmawiamy m.in. o karierze w sektorze kosmicznym i dowiemy się o tym, co kryje się głęboko pod ziemią oraz głęboko w oceanach. Razem z Orlen SA przygotowaliśmy również coroczną niespodziankę - spotkanie “Naukowiec-Sportowiec” - dyskusję dra Adama Sieradzkiego z gwiazdą sportu - o naukowych aspektach uprawianych dyscyplin. 

Gdynia Explory Week to także oferta dla nauczycieli i edukatorów. W ramach Konferencji Talentowej odbędą się dyskusje, m.in. o formach wsparcia młodych, zdolnych uczniów i ich opiekunów naukowych, a także perspektywach merytorycznych (zrównoważony rozwój) i instytucjonalnych (granty, stypendia, staże), do których udział w Konkursie Explory może być pierwszym krokiem. 
Formularz zapisów na Konferencję Talentową dostępny na: https://forms.office.com/e/B0V7W8CDqP 

 Najważniejsze punkty Gdynia Explory Week:: 

  • Krajowy Finał Konkursu Explory 2023.
  • Spotkanie z młodymi uczestnikami REGENERON ISEF 2023 - największego na świecie konkursie naukowego.
  • Konferencja Talentowa dla nauczycieli i edukatorów.
  • Pitching projektów konkursowych w podziale tematycznym: Człowiek, Środowisko, Technologia.
  • Dyskusja Naukowiec-Sportowiec z gościem specjalnym.
  • Festiwal Nauki i Technologii Explory.

 

 

Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”