Nagrody główne

Nagrody główne, ufundowane przez Grupę LOTOS S.A. to stypendia dla laureatów:

I nagroda - stypendium naukowe w wysokości 10 000 zł 

 

II nagroda - stypendium naukowe w wysokości 7 000 zł

 

III nagroda - stypendium naukowe w wysokości 5 000 zł

 

Nagroda za INNOWACJĘ SPOŁECZNĄ w wysokości 3 000 zł

 

Wyróżnienia (konkursy międzynarodowe)

Wyróżnienia to wyjazdy na najbardziej prestiżowe zagraniczne konkursy naukowe dla młodzieży między innymi w USA, Rumunii, Holandii i Belgii. Finaliści E(x)plory mogą wygrać wyjazdy na następujące konkursy:


ISEF w USA

Największy światowy konkurs naukowy dla uczniów organizowany od 1958 roku. W konkursie bierze udział ponad 1600 uczniów, 1000 projektów z 70 krajów. Towarzyszy mu szereg imprez i wydarzeń m.in. spotkania z noblistami.

www.student.societyforscience.org/intel-isef


Expo-Sciences International

Prestiżowe targi naukowe dla uczniów organizowane od 1987 roku przez międzynarodową organizację MILSET. Młodzież z całego świata prezentuje ponad 1000 projektów z kilkunastu dziedzin naukowych.

Expo-Sciences International w Rumunii 2020r.

Expo-Sciences International w Abu Zabi 2019 r.

Expo-Sciences Europe w Gdyni - 2018 r.

Expo-Sciences International w Brazylii - 2017 r.

Expo-Science Europe w Brukseli - 2016 r.

Expo-Science International w Abu Zabi - 2015 r.

Expo-Science Europe na Słowacji - 2014 r.

 

www.esi2017.milset.org


Infomatrix w Rumunii

Największy konkurs informatyczny w Europie organizowany od 2003 roku. W ostatniej edycji swoje projekty prezentowało 175 zespołów z 32 państw.

www.infomatrix.ro

Nagrody specjalne w poprzednich latach:

Nagrody ufundowane przez Partnerów E(x)plory dla wybranych projektów w poprzednich edycjach Konkursu Naukowego E(x)plory. Mogą to być nagrody rzeczowe, staże, mentoring, nagrody finansowe.

Nagrody specjalne 2017

Nagroda specjalna od Grupy Lotos - Stypendia naukowe

 LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego zlokalizowana w Gdańsku jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć ponad 480 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. Paliwa z LOTOSU tankuje blisko 1/3 samochodów w Polsce. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet czołgów.

www.lotos.pl/

 

Nagroda specjalna od Polpharma - Stypendium naukowe

Największy polski producent leków i lider polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Od ponad 80 lat firma cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych. 

www.polpharma.pl/

 

Nagrody specjalne DPD Polska - Stypendia naukowe

DPD Polska jest częścią DPD group, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. Jest wiodącą firmą na polskim rynku. Dzięki innowacyjnym technologiom, znajomości lokalnej specyfiki i partnerskiej relacji z Klientami, dostarczają usługi najwyższej jakości nadawcom i odbiorcom paczek. 

www.dpd.com.pl

 

Nagroda The Swan School

Objęcie mentoringiem 3 finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory 2017 w zakresie aplikacji na wybrane uniwersytety zagraniczne.

http://theswanschool.edu.pl/


Program mentorski PwC

PwC jest wiodącą globalną organizacją świadczącą profesjonalne usługi doradcze.  W Polsce PwC zatrudnia zespół ekspertów i kadry wspierającej w ośmiu miastach: w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Katowicach i Warszawie. 

www.pwc.pl


Nagroda specjalna DPD Polska - Stypendium w wysokości 3000 zł

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. Jest wiodącą firmą na polskim rynku. Dzięki innowacyjnym technologiom, znajomości lokalnej specyfiki i partnerskiej relacji z Klientami, dostarczają usługi najwyższej jakości nadawcom i odbiorcom paczek. 

www.dpd.com.pl


Program mentorski Fundacji Startup Hub Poland

StartUp Hub Poland (SHP) jest fundacją non-for-profit powołaną w 2012 roku w celu tworzenia międzynarodowego środowiska specjalistów, wynalazców i pionierów innowacyjnego biznesu w Polsce. Fundacja tworzy warunki dla największych talentów inżynieryjnych i biznesowych z regionu Europy Środowo-Wschodniej do zbudowania silnego teamu, weryfikacji założeń biznesowych i technologicznych, by inspirujące projekty przekształcać w dobrze zorganizowane przedsiębiorstwa walczące o globalne rynki.

www.startuphub.pl


Nagroda specjalna Ambasady Izraela - wyjazd do Izraela, wizyta studyjna

www.embassies.gov.il/warsaw


Nagroda specjalna od Polpharma

Największy polski producent leków i lider polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Od ponad 80 lat firma cieszysię zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych. 

www.polpharma.pl/


Nagroda specjalna RCNT – dwutygodniowy staż w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne tworzy warunki organizacyjne, materialne i logistyczne dla transferu osiągnięć nauki i nowoczesnych technologii dla przedsiębiorstw oraz działalności badawczo-wdrożeniowej. 

www.rcnt.pl


Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury Prof. Barbary Liberdy

www.fzt.org.pl


Program mentorski w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

www.pja.edu.pl


Nagroda dla szkoły i opiekuna naukowego

Wiemy jak wiele czasu i wysiłku wymaga opieka nad młodym naukowcem i pomoc w przygotowaniu projektu do konkursu. Cieszymy się, że co roku tyle osób podejmuje ten trud. Doceniając pracę nauczycieli, rodziców i mentorów, zdecydowaliśmy się w każdej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory wyróżniać opiekunów naukowych, którzy pomogli w realizacji największej liczby projektów zakwalifikowanych do regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory. W ramach każdego Festiwalu opiekun, który czuwał nad największą liczbą prezentowanych projektów zostanie wyróżniony nagrodą rzeczową – tabletem.

Dodatkowo szkoła, której uczniowie zgłoszą największą w skali kraju liczbę projektów zakwalifikowanych do regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory otrzyma bon edukacyjny na dofinansowanie zakupów do szkolnych pracowni.