Nabór do Programu mentorskiego 2020

Zakończyła się II tura naboru do Programu mentorskiego!

Wsparcie mentorskie otrzymają następujące projekty:

Nina Cielica „Efekt zwijania ciekłej liny w cieczach lepkosprężystych” (mentorką będzie Anna Skierska)

Kamil Kwiatkowski „Analiza ilości wykorzystanej w użytku codziennym wody oraz możliwość ograniczenia jej zużycia przy zastosowaniu Aquastopera” (mentorką będzie Anna Skierska)

Bartłomiej Koszek „Impulsowa elektroliza na żądanie jako sposób zwiększenia popularności samochodów napędzanych wodorem” (mentorem będzie Szymon Gaca)

Szymon Muszytowski  „Badania nad prototypowym lekiem przeciwdepresyjnym z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny” (mentorem będzie Igor Kaczmarczyk)

Lista osób zakwalifikowanych do I tury:

Michał Ratajczak będzie mentorem projektów:

 1. Jakub Wróblewski, Dariusz Wróblewski – „System Kontroli Wektora Ciągu – w przystosowaniu do modelarskich rakiet klasy G i H”
 2. Jakub Głazowski – „Własności optyczne filamentów transparentnych i ich wykorzystanie w optyce”

Szymon Kanikowski będzie mentorem projektów:

 1. Barbara Buchalska – „Zastosowanie lipopolisacharydu do wywołania apoptozy w komórkach raka wątrobokomórkowego (carcinoma hepatocellulare)”
 2. Dominika Podgórska – „Badanie właściwości bakteriobójczych ekstraktów z cynamonu i żurawiny na podstawie bakterii Escherichia coli, jako bakterii gram-ujemnej, oraz Staphylococcus epidermidis, jako bakterii gram-dodatniej, oraz ich porównanie z lekami: amoksycyliną i furazydyną”

Szymon Gaca będzie mentorem projektu:

 1. Martyna Koronowicz – „MEDYCYNA MOLEKULARNA W EDUKACJI SPERSONALIZOWANEJ - szkolny test na genotyp chronotypu „porannego ptaszka” i „nocnej sowy”.

Piotr Lazarek będzie mentorem projektu:

 1. Adam Ciesielski, Kacper Radzikowski, Dawid Tarabasz – „Stanowisko dydaktyczne do wyznaczania wartości przyśpieszenia ziemskiego np. w Warszawie za pomocą wahadła matematycznego, z zastosowaniem precezyjnego pomiaru czasu. Instrukcja do wykonywania ćwiczenia”.

Igor Kaczmarczyk będzie mentorem projektu:

 1. Natalia Gackowska – „Analiza bioinformatyczna genu TMAO u ryb głębinowych (obiekt jeszcze niezweryfikowany) żyjących na różnych głębokościach”

Anna Skierska będzie mentorem projektu:

 1. Patryk Wekweit – „Synesthetic - wykorzystanie technik synestetycznych w procesie zapamiętywania i uczenia się”

W ramach programu możesz liczyć na:

 • indywidualne konsultacje z mentorem (10 godzin, w czasie których możecie ustalić plan pracy nad projektem, wspólnie pomyśleć nad rozwiązaniem potencjalnych problemów, dowiedzieć się, gdzie szukać źródeł wiedzy i podobnych badań itp);
 • możliwość udziału w 3 webinariach tematycznych:

   "Zanim zaprezentujesz projekt przed publicznością dowiesz się jak chronić własność intelektualną"

   "Jak prowadzić badania naukowe?"

   "Jak przygotować plakat konkursowy i swoją prezentację?"

 •  możliwość udziału w spotkaniu podsumowującym dla wszystkich uczestników projektu, na którym spotkają się wszyscy mentorzy i ich podopieczni

Tu znajdziesz REGULAMIN PROGRAMU.

Mentorami w II turze programu będą laureaci Konkursu Naukowego z poprzednich lat:

1. Anna Skierska

Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Trzykrotna laureatka Konkursu Naukowego E(x)plory. Jej projekt „Zmodyfikowane nanokrystaliczne ogniwo słoneczne”, którego celem jest stworzenie taniego i łatwego w budowie ogniwa słonecznego otrzymał I nagrodę główną w Konkursie Naukowym E(x)plory w 2019 roku. Laureatka IV miejsca w międzynarodowym konkursie naukowym Intel ISEF 2019. Więcej o Ani TUTAJ

2. Szymon Gaca

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na profilu biologiczno-chemicznym. Student technologii chemicznej na Politechnice Poznańskiej. Należy do koła naukowego PUT Chemistry zajmującego się popularyzacją nauki wśród młodzieży oraz organizacji IAESTE prowadzącej wymianę studencką z zagranicznymi firmami. W trakcie edukacji prowadził badania z zakresu fizjologii roślin. Dzięki prowadzonym badaniom został finalistą Konkursu Naukowego E(x)plory 2017 i reprezentował Polskę podczas MILSET Milset Expo-Sciences Europe 2018.

3. Igor Kaczmarczyk

Młody naukowiec, reprezentował Polskę w Konkursie Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej w Brukseli w 2016 roku. Trzykrotny laureat Konkursu Naukowego Explory (2014, 2015, 2016). Po ukończeniu studiów licencjackich z biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, rozpoczął studia magisterskie w Departamencie Biologii Strukturalnej Instytutu Weizmanna w Izraelu. Jego praca licencjacka, zrealizowana pod opieką Dr Sebastiana Glatta w Laboratorium Maxa Plancka w Małopolskim Centrum Biotechnologii została wyróżniona w Konkursie "Złoty Medal Chemii" w 2019r. Równolegle do studiów prowadzi startup, w którym rozwija autorski projekt dotyczący badania bakteriobójczych właściwości ekstraktów z bursztynu bałtyckiego. Prace te zostały nagrodzone Główną Nagordą w konkursie "Gdyński Biznesplan".

 

 

 

 
 
Zadanie jest współfinansowane ze środków
Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu wspierania rozwoju uczniów
wybitnie uzdolnionych 2020