Nabór do Programu mentorskiego 2020

1 września 2020 ruszamy z naborem do nowego Programu mentorskiego!

Jeśli masz 13-20 lat, masz pomysł na projekt lub prowadzisz już badania, ale nie wiesz co dalej – możesz zgłosić się do naszego programu mentorskiego.

W ramach programu możesz liczyć na:

  • indywidualne konsultacje z mentorem (10 godzin, w czasie których możecie ustalić plan pracy nad projektem, wspólnie pomyśleć nad rozwiązaniem potencjalnych problemów, dowiedzieć się, gdzie szukać źródeł wiedzy i podobnych badań itp);
  • możliwość udziału w 3 webinariach tematycznych:

  - "Zanim zaprezentujesz projekt przed publicznością dowiesz się jak chronić własność intelektualną"

  - "Jak prowadzić badania naukowe?"

  - "Jak przygotować plakat konkursowy i swoją prezentację?"

  •  możliwość udziału w spotkaniu podsumowującym dla wszystkich uczestników projektu, na którym spotkają się wszyscy mentorzy i ich podopieczni

By zgłosić chęć udziału w programie mentorskim wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Na zgłoszenia czekamy od 1 do14 września 2020.

Tu znajdziesz REGULAMIN PROGRAMU.

Mentorami w programie będą laureaci Konkursu Naukowego z poprzednich lat:

1. Anna Skierska

Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Trzykrotna laureatka Konkursu Naukowego E(x)plory. Jej projekt „Zmodyfikowane nanokrystaliczne ogniwo słoneczne”, którego celem jest stworzenie taniego i łatwego w budowie ogniwa słonecznego otrzymał I nagrodę główną w Konkursie Naukowym E(x)plory w 2019 roku. Laureatka IV miejsca w międzynarodowym konkursie naukowym Intel ISEF 2019. Więcej o Ani TUTAJ

2. Piotr Lazarek

19-letni uczeń londyńskiej szkoły średniej Dulwich College oraz absolwentem polskiego liceum ogólnokształcącego FILOMATA. Od ponad trzech lat rozwija swoje projekty naukowe w dziedzinie inżynierii środowiskowej. Dotychczas największymi przedsięwzięciami Piotra były:

- Prototyp Autonomicznego Pojazdu do Prewencyjnej Analizy Stanu Gleby na Polach
Uprawnych (ALISA)
- System Zarządzania Energią w Układach Zasilania Samolotów na Panele Słoneczne

Piotr jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród, takich jak:

  • I miejsce w kategorii inżynierii środowiskowej na „Intel International Science and Engineering Fair”
  • Nagroda specjalna Międzynarodowej Rady ds. Inżynierii Systemów
  • I miejsce w ogólnopolskim Konkursie Naukowym E(x)plory 2018
  • II miejsce w ogólnobrytyjskim konkursie naukowym „The Big Bang Competition”
  • Nagroda specjalna „Young Scientific Instrument Maker Award”
  • II miejsce w polskiej edycji „European Union Contest for Young Scientists”

Piotr w ciągu ostatnich 3 lat został wyróżniony Stypendium Ministra Edukacji Narodowej orazdwukrotnie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jego planem na przyszłość, a zarazem największym marzeniem, jest studiowanie na kierunku elektronicznym oraz założenie dobrze prosperującej firmy technologicznej.

3. Szymon Kanikowski

Urodzony 18 października 1998r. w Poznaniu. Student kierunku analityka medyczna Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pasjonat nauk biologicznych i medycznych. Interesuje również się fizyką, historią, matematyką i analizą instrumentalną. Uczestnik Konkursu Naukowego E(x)plory w 2017r. z projektem "Medium wpływające na sprawność cieplną w układzie rurek cieplnychz jednoczesnym zapobieganiem eutrofizacji"; Uczestnik Intel Isef w 2018r z tym samym projektem. Uczestnik Konkursu Naukowego E(x)plory w 2019 roku z projektem "Wykrywacz raka" z którym zdobył II miejsce. Posiada doświadczenie w analizie chemicznej pierwiastków i związków chemicznych oraz w diagnostyce laboratoryjnej chorób, w szczególności chorób nowotworowych. Posiada doświadczenie w projektowaniu instalacji odzysku ciepła i energii.

4. Szymon Gaca

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na profilu biologiczno-chemicznym. Student technologii chemicznej na Politechnice Poznańskiej. Należy do koła naukowego PUT Chemistry zajmującego się popularyzacją nauki wśród młodzieży oraz organizacji IAESTE prowadzącej wymianę studencką z zagranicznymi firmami. W trakcie edukacji prowadził badania z zakresu fizjologii roślin. Dzięki prowadzonym badaniom został finalistą Konkursu Naukowego E(x)plory 2017 i reprezentował Polskę podczas MILSET Milset Expo-Sciences Europe 2018.

5. Igor Kaczmarczyk

Młody naukowiec, reprezentował Polskę w Konkursie Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej w Brukseli w 2016 roku. Trzykrotny laureat Konkursu Naukowego Explory (2014, 2015, 2016). Po ukończeniu studiów licencjackich z biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, rozpoczął studia magisterskie w Departamencie Biologii Strukturalnej Instytutu Weizmanna w Izraelu. Jego praca licencjacka, zrealizowana pod opieką Dr Sebastiana Glatta w Laboratorium Maxa Plancka w Małopolskim Centrum Biotechnologii została wyróżniona w Konkursie "Złoty Medal Chemii" w 2019r. Równolegle do studiów prowadzi startup, w którym rozwija autorski projekt dotyczący badania bakteriobójczych właściwości ekstraktów z bursztynu bałtyckiego. Prace te zostały nagrodzone Główną Nagordą w konkursie "Gdyński Biznesplan".

6. Michał Ratajczak

Student mechaniki i projektowania maszyn na Politechnice Warszawskiej. Członek stowarzyszenia Polskich wynalazców i racjonalizatorów. Innowator i popularyzator nauki. Od 2015 roku realizuje projekt, badania wpływu barwy światła na pracę i wydajność użytkowników oraz tworzy autorski system oświetlenia- “Kandelka”. Część projektu realizowana była przy współpracy z Akademią Morską w Gdyni. Elementy projektu zostały zgłoszone jako wynalazek do urzędu Patentowego.
Laureat konkursu prac młodych naukowców E(x)plory, krajowego konkursu EUCYS i konkursu młody innowator. Uczestnik kilku międzynarodowych wystaw wynalazków między innymi w Brukseli, Warszawie,Targi IMM- New Talents w Kolonii. Obecnie realizuje projekt szybkiego prototypowania i tworzenia części zamiennych maszyn przemysłowych przy wykorzystaniu metod przyrostowych. W swojej pracy korzystał z mentoringu firmy PwC. Współpracował również z firmą PwC w dziale wsparcia projektów. Członek zarządu koła naukowego konstruktor, z którym opracowuje nowe zastosowania i podejścia w druku 3D. Prowadzi warsztaty, prelekcje związane ze światłem, techniką i popularyzacja nowych technologii i nauk technicznych.

 

 
 
Zadanie jest współfinansowane ze środków
Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu wspierania rozwoju uczniów
wybitnie uzdolnionych 2020