Festiwal Naukowy Explory w Łodzi

Festiwal Naukowy Explory w Łodzi

Festiwal Naukowy Explory w Łodzi odbędzie się 9 czerwca online. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży szkolnej, nauczycieli i wszystkich pasjonatów nauki. Tematem przewodnim wydarzenia jest EDUKACJA MEDIALNA. Festiwal odbędzię się na platformie HOPIN. Zapisy dostępne są TUTAJ.

Program wydarzenia dostępny TUTAJ.

Festiwale Naukowe Explory to pokazy, warsztaty i wykłady online, które można przeprowadzić w domu i w szkole. W programie również warsztaty dla nauczycieli i opiekunów naukowych. Swoje zajęcia poprowadzą także byli finaliści Konkursu Explory.

Część nagranych wykładów i warsztaty będzie dostępna w strefie Expo w godzinach 9:00-17:00. Reszta odbywa się na żywo.

Festiwal Explory to również regionalny etap Konkursu Explory, czyli wyjątkowa okazja, aby obejrzeć prezentację projektów młodych talentów – uczniów w wieku 13-20 lat, których pomysły zachwycają nawet doświadczonych naukowców. 

Celem Festiwali Explory jest wyłonienie najlepszych projektów, które przejdą do krajowego finału Konkursu Explory - Gdynia Explory Week - gdzie będą walczyć o stypendia na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu Explory.