Program E(x)plory

Jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Program E(x)plory od 2012 roku odkrywa naukowe talenty. W tym czasie udało się stworzyć społeczność ponad 1600 młodych naukowców, którzy zgłosili do konkursu prawie 1200 projektów naukowych. W ciągu 8 edycji odbyło się 41 wydarzeń dla pasjonatów innowacji i technologii. Wzięło w nich udział około 30 tysięcy osób. O wyborze najlepszych pomysłów decydowało już ponad 114 jurorów.

E(x)plory tworzy społeczność innowatorów i naukowców i innowacyjnego biznesu, dając im przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów. W tym celu organizujemy Kongresy E(x)plory, podczas których młodzi innowatorzy, dojrzałe startupy, inwestorzy mogą się spotkać i nawiązać relację biznesową. Chcemy, aby wydarzenia te były źródłem inspiracji. Program E(x)plory jest stale wspierany przez blisko 100 partnerów.