Justyna Suchecka, dziennikarka, od ponad 11 lat związana z tematyką szeroko pojętej edukacji, otrzymała Nagrodę „Człowieka E(x)plory 2019”. Statuetkę wręczyła Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii, Joanna Gogolińska, podczas gali otwarcia wydarzenia Gdynia E(x)plory Week w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Justyna Suchecka jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Przez 11 lat była dziennikarką związaną z Gazetą Wyborczą. Obecnie pracuje dla TVN24.pl. Publikuje m.in. w „Książkach. Magazynie do Czytania” oraz współprowadzi kanał „Krótka przerwa”.

„Właśnie rozpoczęłam pisanie książki o zdolnych nastolatkach. Moi znajomi śmieją się, że ktoś wreszcie docenił moje niszowe hobby. Staram się tę niszę powiększać i jestem wzruszona nagrodą Człowieka E(x)plory” – Justyna Suchecka odbierając nagrodę.

 Nagroda „Człowieka Explory” przyznawana jest przez Fundację Zaawanswoanych Technologii od 2015 roku osobom, które w szczególny sposób przyczyniają się do promowania talentów młodych naukowców, rozwoju i popularyzacji Programu E(x)plory, a także inspirują i zachęcają do realizowania projektów z pasją i odwagą.

„W tym pędzącym świecie nie jest łatwo przebić się do świadomości społecznej z tak pozytywnym komunikatem jak młode talenty naukowe i tym bardziej trzeba doceniać osoby, które takie młode talenty promują. Justyna Suchecka konsekwentnie prezentuje odkrycia i sukcesy młodych innowatorów - Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii podczas wręczania nagrody.

W poprzednich edycjach nagrody takie otrzymali m. in. Gdański Uniwersytet Medyczny, Kolegium Prezydenckie Miasta Gdyni, Natalia Partyka – polska tenisistka stołowa.

Nagroda w postaci statuetki znaku (x) wykonana jest z innowacyjnego, przezroczystego betonu ekologicznego z efektem fotograficznym.

Udostępnij ten artykuł: