Nagroda i Tytuł Człowiek E(x)plory

Gdański Uniwersytet Medyczny otrzymał Nagrodę Człowieka E(x)plory 2018!

Od 3 lat podczas Gdynia E(x)plory Week przyznajemy nagrodę Człowieka E(x)plory dla osoby lub osób, które w szczególny sposób przyczyniają się do promowania młodych naukowych talentów i rozwoju Programu E(x)plory. W tym roku Nagrodę Człowieka E(x)plory przyznaliśmy Senatowi Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest to pierwsza uczelnia w Polsce, która przyjmuje laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory bez egzaminów. Nagrodę odebrała prof-dr-hab-med, Dziekan Wydziału Lekarskiego Gdański Uniwersytet Medyczny - Maria Dudziak.  

 

Podczas Gdynia E(x)plory Week 2017 tytuł Człowieka E(x)plory przynany został Kolegium Prezydenckiemu Miasta Gdyni! 

Jesteśmy szczególnie pod wrażeniem osobistego zaangażowania Całego Kolegium Prezydenckiego w działania E(x)plory, co wyraża się nie tylko w ogromnym wsparciu w organizacji tego wydarzenia, ale także dużej otwartości na nasze nowe pomysły i poszerzanie tej współpracy. Nagrodę w imieniu Kolegium Prezydenckiego odebrała Katarzyna Gruszecka – Spychała, Wiceprezydent Gdyni.

 

 

Natalia Partyka - Człowiek E(x)plory 2016! 

Mając na uwadze temat przewodni tegorocznego E(x)plory, którym był SPORT, Kapituła wyłoniła Człowieka E(x)plory, który nie tylko odnosi znaczące sukcesy, ale także przełamuje bariery i schematy w dziedzinie sportu.
Tytuł pierwszego Człowieka E(x)plory przyznany został czterokrotnej mistrzyni paraolimpijskiej, zdobywczyni medali na 4 kolejnych igrzyskach, która dodatkowo wspiera utalentowanych sportowców poprzez Fundusz Stypendialny i platformę crowdfundingową - Pani Natalii Partyce.

Natalia Partyka urodziła się w Gdańsku, ma zaledwie 27 lat, jest już czterokrotną mistrzynią paraolimpijską. Zwycięstwo przywiozła z Aten (2004), Pekinu (2008), Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016). Wybitna polska tenisistka stołowa, trzykrotnie uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich: w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). 

Pomimo swej niepełnosprawności rywalizuje w zawodach z zawodniczkami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Natalia Partyka oraz zawodniczka z RPA Natalie du Toit są jedynymi olimpijkami, które wystąpiły podczas IO w Pekinie 2008 jak i Paraolimpiady 2008. Obecnie jest zawodniczką czeskiego klubu SKST Stavoimpex Hodonin. Zajmuje 76. miejsce w światowym, 31. w europejskim i 2. w narodowym rankingu ITTF.

 

Nagrodę i Tytuł Człowieka E(x)plory nadaje Kapituła Nagrody w imieniu Fundacji Zaawansowanych Technologii oraz Społeczności E(x)plory osobom, które aktywnie działają, a swoją postawą i sukcesami inspirują innych i przełamują bariery. Nazwisko Laureata jest ogłaszane co roku podczas Uroczystego Otwarcia Gdynia E(x)plory Week.

W skład Kapituły Nagrody wchodzą:

1. Prezes Fundacji, Przewodniczący
2. Sekretarz Kapituły
3. Reprezentanci Społeczności E(x)plory
4. Laureaci Nagrody i Tytułu Człowieka E(x)plory

Obecny skład Kapituły Nagrody jest następujący:

1. Władysław Halbersztadt – Prezes Fundacji Zaawansowanych Technologii, Przewodniczący
2. Joanna Gogolińska – Sekretarz Kapituły
3. Prof. Zofia Barbara Liberda – Przewodnicząca Jury Konkursu Naukowego E(x)plory
4. Dr Joanna Bagniewska – Ambasadorka Programu E(x)plory
5. Maciej Sadowski - Ambasador Programu E(x)plory


Nagroda w postaci statuetki znaku (x) wykonana jest z innowacyjnego, przezroczystego betonu ekologicznego z efektem fotograficznym.

                                     

  

Władysław Halbersztadt                                                 Joanna Gogolińska                               Prof. Zofia Barbara Liberda

 

Dr Joanna Bagniewska                                                    Maciej Sadowski