Szkolny Festiwal Explory w Rybniku

Szkolny Festiwal Explory w Rybniku

 

26 listopada 2021 w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbył się Szkolny Festiwal Explory, skierowany do uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych, licealistów, uczniów szkół technicznych oraz studentów pierwszych lat uczelni wyższych.

Konkurs Explory umożliwia szkolnym pasjonatom nauki i technologii zaprezentowanie i skonfrontowanie swoich projektów naukowo-badawczych z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentacji przed jurorami.

Celem Szkolnego Festiwalu Explory jest zachęcenie młodzieży do tworzenia oraz rozwijania projektów naukowych i wynalazków. W ramach festiwalu odbył się szkolny etap Konkursu Explory, podczas którego uczniowie zaprezentowali własne projekty badawcze, a najlepsze z nich będą prezentowane na regionalnym etapie Konkursu Explory. W programie Festiwalu były również ciekawe wykłady i warsztaty.

Zespół Szkół Technicznych w Rybniku gościł młodych naukowców z Rybnika i Katowic prezentujących swoje prace naukowe w ramach Szkolnego Festiwalu Explory.

Podczas wydarzenia zostały wyłonione dwa projekty, które będą prezentowane podczas Regionalnego Etapu Konkursu Explory:

  • „Kompresja i kolizje plazmy” - Autor: Piotr Kądrowski
  • „Universal Exploring Rover U.E.R.” Autorzy: Dominik Sitarski, Rafał Sawczyszyn

Zobacz więcej na FB: https://www.facebook.com/zstrybnik/posts/4670272449678440

 

Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa Lotos. Partnerami strategicznym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia.