To ostatni dzwonek by zapisać uczniów na bezpłatne popularnonaukowe wykłady i warsztaty, które odbędą się 29 marca w Urzędzie Patentowym w Warszawie, przy Al. Niepodległości 188/192, w godzinach 9:00- 13:00 (konkretny zakres godzinowy i merytoryczny wybiera nauczyciel, poprzez formularz zgłoszeniowy) 

Zajęcia odbywają się w ramach corocznego Regionalnego Festiwal Explory w Warszawie. Wydarzenie przeznaczone jest dla uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych oraz szkół średnich z woj. Mazowieckiego. Młodzież będzie miała okazję przekonać się, że nauka to nie tylko inspiracja do nowych rozwiązań, ale może być także atrakcyjną drogą kariery.

Zapisy trwają do 17 marca, a w Programie m.in.:

  • Spotkanie z Alumnami – rozmowa dziennikarki edukacyjnej, Justyny Sucheckiej z uczestnikami i finalistami Konkursu Explory – o doświadczeniu konkursowym oraz pierwszych krokach młodych naukowców i innowatorów. W spotkaniu udział wezmą Julia Kosińska, Mateusz Malikowski, Patryk Górski, Gabriela Rutkowska, Kamil Leonik
  • „ Niecodzienna inżynieria materiałowa” - dr inż. Rafał Wróblewski
    Królestwo materiałów to: metale, polimery, ceramika i kompozyty. Inżynieria materiałowa zajmuje się badaniem właściwości tych materiałów, udoskonala je, a także projektuje nowe. Dzięki temu możliwe są szybsze podróże, tańsze produkty, wytrzymalsze narzędzia, zaś przełomowe odkrycia w inżynierii materiałowej umożliwiają rozwój całej ludzkości! Czy można w tym obszarze zrobić coś nowego, zaskakującego?
  • „Zadziwiająca matematyka” - wykład dr inż. Michała Zwierzyńskiego. Na tapet weźmiemy liczby, geometrię, rachunek prawdopodobieństwa oraz statystyki, których rozwiązanie okazje się zupełnie inne niż z początku się wydaje
  • „Jak innowacyjnie prowadzić projekt naukowy?” – innowacyjny warsztat dla około 40 uczniów, prowadzony przez dr Katarzynę Kołacz. W trakcie spotkania prześledzimy wszystkie etapy realizacji projektu edukacyjnego opartego na samodzielnym rozwiązywaniu problemów oraz świadomym i krytycznym korzystaniu z różnych źródeł informacji. Przeprowadzimy analizę i ocenę przykładowych projektów z różnych perspektyw: realizatorów, zewnętrznych ekspertów oraz potencjalnych odbiorców ich rezultatów. 

Opis wszystkich atrakcji oraz biogramy prowadzących i gości specjalnych dostępne na stronie www.explory.pl/2023
Zapisy na zajęcia prowadzimy do 17 marca poprzez formularz zgłoszeniowy

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z koordynatorką wydarzenia, Pauliną Wiejak (tel.: +48 696 898 969 ; e-mail: p.wiejak@fzt.org.pl )

Udostępnij ten artykuł: