W Explory wierzymy, że praca nad rozwijaniem talentów i wspieraniem rozwoju innych nigdy się nie kończy. Dlatego właśnie zapraszamy na nasze wydarzenie online, w czasie którego nie tylko porozmawiamy o tym jakie plany na pracę nad talentami mamy w Explory, dowiemy się jak można dbać o rozwijanie talentu w relacji Uczeń-Mistrz, ale także zaproponujemy Wam warsztaty – o mentoringu i o popularyzowaniu nauki w social mediach.  

Już 30 stycznia opowiemy o planowanych działaniach w ramach Programu i wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie „Jak rozwijać swoje talenty i jak wspierać rozwój talentów u swoich podopiecznych?”. 

 

OTWARCIE SEZONU EXPLORY 2023 

Spotkania transmitowane na profilu Explory na Facebooku: 

16:00 – 16:20 Zespół Explory  „Explory 2023. Wspieramy Talenty” 

Przedstawicielki Fundacji Zaawansowanych Technologii, opowiedzą o planowanych działaniach w ramach Programu Explory w roku 2023, o nowych formułach stałych działań Explory i tego, czego możecie się spodziewać w 2023 roku. 

16:20 – 17:00 Rozmowa z Laureatem I miejsca w Konkursie Explory jego Opiekunem Naukowym 

Prowadzenie: Justyna Suchecka 

Goście: Filip Piękoś i Artur Tutka 

 

Certyfikowane szkolenia online (obowiązują zapisy przez formularze rejestracyjne): 

17:00 – 18:30 Szkolenie dla nauczycieli: „Jak wspierać ucznia, czyli o byciu mentorem i mentorką” 

Prowadzenie: Barbara Halska 

Nad każdym projektem w konkursie Explory czuwa opiekun naukowy - nauczyciel, wychowawca, rodzic lub opiekun prawny. To mentor, który doradza, udziela wskazówek, wspiera podczas badań i eksperymentów, czuwa nad bezpieczeństwem, pomaga w przygotowaniu prezentacji. W tej roli ważne jest też to, by dostrzegać prawdziwy potencjał swojego ucznia i wyzwalać w nim odwagę do sięgania po więcej. W ramach warsztatu uczestnicy dowiedzą się jak pracować ze zdolnym uczniem, jak wyzwalać w nim naturalną ciekawość i pomagać mu w odkrywaniu jego potencjału. 

Zapisy: Jak wspierać ucznia, czyli o byciu mentorem i mentorką 

 

17:00 – 18:30 Szkolenie dla uczniów klas szkół średnich: "Jak mówić o nauce w social mediach, żeby inni nas słuchali?" 

Prowadzenie: Aleksandra i Piotr Stanisławscy, Crazy Nauka 

Podczas warsztatów poruszymy następujące zagadnienia: Dlaczego warto popularyzować naukę? Psychologia newsa - jakich treści oczekują odbiorcy?  Ekonomia uwagi a konstruowanie naukowych doniesień medialnych; Jak wykorzystywać media społecznościowe w popularyzacji nauki? Elementy informacyjne i graficzne dobrze skonstruowanych treści popularnonaukowych.  

Zapisy: Jak mówić o nauce w social mediach, żeby inni nas słuchali? 

 

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Pauliną Wiejak, Koordynatorką Wydarzeń Explory, p.wiejak@fzt.org.pl. 

 

Udostępnij ten artykuł: