Trwa plebiscyt #BiletnaFinał

Zakończyły się regionalne etapy Konkursu Explory. Spośród ponad 120 projektów prezentowanych we Wrocławiu, Warszawie, Olsztynie i Łodzi wybrano 34 finałowe, które zaprezentują się podczas wielkiego finału podczas Gdynia Explory Week. Ale to jeszcze nie koniec! W internetowym plebiscycie #biletnafinał, można zagłosować na jeden wybrany projekt, który dołączy do grona finalistów. Plebiscyt wspiera Grupa LOTOS S.A., Mecenas Programu Explory.

Do tegorocznej, rekordowej edycji zgłosiło się ponad 200 projektów, po regionalnych etapach jury wybrało 34, które wezmą udział w wielkim finale podczas Gdynia Explory Week.   Jest to coroczne święto nauki i edukacji. Finaliści będą walczyć o stypendia na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez Mecenasa Explory – Grupę LOTOS a także innych partnerów programu Explory. 

– Domeną działania Grupy LOTOS jest innowacyjność, dlatego prowadzimy projekty badawcze, współpracujemy z uczelniami oraz konsekwentnie wspieramy takie inicjatywy jak Explory. Talenty naukowe to największy potencjał naszego kraju, a ci młodzi ludzie, którzy już wykazują zainteresowania naukowe, to diamenty do oszlifowania – mówi Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy LOTOS.

Mimo, że zakończyły się regionalne etapy konkursów, w wielkim finale jest jeszcze jedno wolne miejsce. Rozpoczynający się właśnie Plebiscyt #BiletnaFinał to koło ratunkowe dla projektów, które nie zostały wybrane przez jurorów. Do 20 czerwca 2022,  na www.biletnafinal.explory.pl można oddać głos na swojego faworyta. Projekt, który otrzyma największą liczbę głosów, dołączy do finalistów. – To już XI edycja programu Explory, a my kolejny już raz obserwujemy jak duże zainteresowanie budzi on wśród młodzieży. Co ważne, zgłaszane przez nich projekty prezentują niezmiennie wysoki poziom. Wiemy, że niekiedy wybór tych najlepszych był dla jurorów wyzwaniem. Plebiscyt „Bilet na finał” to nasz sposób, by dodać wiatru w żagle jeszcze jednemu projektowi i zaprosić go do wielkiego finału w Gdyni. Zachęcamy do licznego oddawania głosów na swoich faworytów. –dodaje Adam Kasprzyk.

 

Mecenas Programu Explory i Fundator Nagród Głównych Grupa LOTOS S.A.

Udostępnij ten artykuł: