Start naboru szkół do Programu Szkolnych Festiwali Explory


21 marca, w pierwszy dzień wiosny ruszamy z explorową propozycją do szkół – Programem Szkolnych Festiwali.


W ramach Programu Fundacja Zaawansowanych Technologii udziela szkołom licencji na organizację Szkolnego Festiwalu Explory. Wspieramy szkoły kompleksowo: merytorycznie i finansowo. Placówki mogą liczyć na pakiet szkoleń, materiałów merytorycznych i promocyjnych oraz mogą wnioskować o grant w wysokości 1500-300 zł.

Wszelkie szczegóły i regulamin Programu są dostępne w zakładce Szkolne Festiwale.
Na zgłoszenia poprzez formularz czekamy do 30 kwietnia 2022.

 

Koordynatorzy poprzednich edycji Festiwali doceniają doświadczenie organizacji wydarzeń i rekomendują je innym szkołom. Oto opinie niektórych z nich:


„Program pozwala promować, a przede wszystkim rozwijać pasje naukowe uczniów. Młodzi naukowcy otrzymują wsparcie, mogą brać udział w dodatkowych webinariach, szkoleniach, dzięki czemu nabierają odwagi i kształcą umiejętności w prezentowaniu swoich pomysłów.”

 

„Bardzo potrzebna inicjatywa tym bardziej ważna w tych trudnych czasach. Uczniowie mieli okazję wyjść ze swoimi pomysłami na światło dzienne. Szkoła również miała okazję zaistnieć w środowisku lokalnym”

 

„Jest to bardzo dobry program. Bolączką polskiej szkoły jest brak innowacyjności, a Explory jest jednym z nielicznych projektów, który może to zmienić.”

Udostępnij ten artykuł: