Internauci wybiorą projekt do finału Konkursu Explory.

Trwa plebiscyt #biletnafinał

 

Zakończyły się cztery regionalne etapy Konkursu Explory. Młode talenty z całej Polski walczyły o miejsca w krajowym finale, który odbędzie się podczas Gdynia Explory Week. Spośród 121 projektów prezentowanych we Wrocławiu, Warszawie, Olsztynie i Łodzi wybrano 35. Ale to jeszcze nie koniec. W internetowym plebiscycie #biletnafinał, można zagłosować na wybrany projekt, który dołączy do grona finalistów. Głosowanie trwa do 20 czerwca. Plebiscyt wspiera Grupa LOTOS S.A., Mecenas Programu Explory.

Biologia, chemia, nowe technologie, społeczeństwo i ekologia – z tych dziedzin uczestnicy tegorocznej edycji Konkursu Explory prezentowali swoje pomysły na innowacje. Mają zaledwie kilkanaście lat, a już chcą zmienić otaczający ich świat. Konkurs Explory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat, która wyszukuje i wspiera młode talenty. Do tegorocznych regionalnych etapów Konkursu zakwalifikowały się 121 projekty. 35 otrzymało akredytację do finału, który odbędzie się podczas Gdynia Explory Week w dniach20-22 października.  Jest to coroczne święto nauki i edukacji. Finaliści będą walczyć o stypendia na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez Mecenasa Explory – Grupę LOTOS a także innych partnerów programu Explory.

W działalności Grupy LOTOS bardzo ważne są innowacje i nowoczesne projekty. Naszym zdaniem, nowatorskie podejście do przemysłu to klucz do prowadzenia biznesu w dzisiejszym świecie. Trzeba wciąż się rozwijać. Dlatego prowadzimy projekty badawcze i współpracujemy z uczelniami, chcemy też wspierać młodych innowatorów. Explory idealnie wpisują się w tę strategię. Młodzi, zdolny Polacy to największy potencjał naszego kraju. Wszyscy wiemy, że talenty trzeba szlifować, dlatego od wielu lat – wspólnie z organizatorami Festiwalu Explory – zapraszamy początkujących naukowców to wzięcia udziału w tym programie – mówi Zofia Paryła, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Plebiscyt #biletnafinał to koło ratunkowe dla projektów, które nie zakwalifikowały się do finału podczas regionalnych etapów Konkursu. Wszystkie projekty, na które można głosować znajdują się na stronie www.biletnafinal.explory.pl . Głosowanie trwa do 20 czerwca 2021.

Udostępnij ten artykuł: