Dziś rozpoczęła się 10. edycja największego święta nauki i innowacji - Gdynia Explory Week. 

Wszystkich uczestników przywitały przedstawicielki naszych głównych Partnerów:

Joanna Gębala, Szef Biura Sponsoringu, Wydarzeń i CSR w Grupie LOTOS

Katarzyna Gruszecka-Spychała, Wiceprezydent Miasta Gdynia

Anna Borkowska, dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia

Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii

 
 

Gościem specjalnym tegorocznej edycji był dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema i dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, który poprowadzi wykład "Prywatność, najnowsze i najstarsze „prawo” ludzkości”. Uczestnicy wydarzenia wzięli również udział w debacie międzypokoleniowej "Jaka szkoła takie społeczeństwo", którą poprowadziła Zuzanna Ziajko, koordynatorka Explory Zmiana Edukacji.

 

W ramach Festiwalu Explory w XL LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie, odbył się wykład "Jak powstał wszechświat?" Piotra Koska z kanału ASTROFAZA oraz "Poszukiwanie życia w kosmosie", który poprowadził dr Łukasz Sterczewski. Odwiedziliśmy również Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju oraz Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskimm, gdzie zorganizowaliśmy wykłady i pokazy popularyzujące naukę.

Dla nauczycieli i dyrektorów szkół, Oktawia Gorzeńska i Jan Wróbel przygotowali webinarium "Mniej znaczy więcej". O tym, jak tworzyć warunki do podejmowania inicjatyw, rozwijania pasji i współdecydowania rozmawiali z zaproszonymi gośćmi: Renatą Frankowską - dyrektor ZST im. W. Andersa  w Białymstoku oraz Łukaszem Ratajczykiem dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Ludowych w Kuczkowie. Webinar przybliżył przydatne praktyki wzmacniania nauczycielskiej autonomii, bez malowania trawy na zielono, za to w szerszym, również pełnym wyzwań kontekście.

Galę otwarcia poprowadził niezawodny Radek Brzózka

Przypominamy o trającym plebiscycie publiczności

Plebiscyt publiczności to dla młodych talentów szansa na wypromowanie swoich nowatorskich projektów. To także okazja dla szerokiej publiczności, aby poznać, docenić i wesprzeć pomysł, który ich zdaniem ma największe szanse na realizację. Dzięki plebiscytowi młodzi ludzie dostają szansę na zdobycie uznania nie tylko wśród autorytetów naukowych, ale także swoich równieśników. Jest to bowiem plebiscyt, w którym internauci mogą wybrać najciekawszy ich zdaniem projekt uczestniczący w Krajowym Finale Konkursu Explory.

Głosowanie odbywa się poprzez stronę www.explory.pl/2021 a projekt z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł. Głosowanie trwa do 22 października do godz. 12:00.

Mecenasem Programu Explory jest Grupa LOTOS S.A. Partnerami strategicznymi są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Miasto Gdynia oraz Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.

Udostępnij ten artykuł: