Znamy finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory w Podzamczu

 

Za nami pierwsza edycja Festiwalu Naukowego E(x)plory. Młodzi naukowcy walczyli o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Akredytacje do kolejnego etapu otrzymało 8 projektów. Ich autorzy wezmą udział w finałowych rozgrywkach w Gdyni. Wydarzenie odbyło się 29 września i było w całości transmitowane w Internecie.

Do regionalnego etapu Konkursu Naukowego w Podzamczu zakwalifikowało się 26 projektów. Do kolejnego etapu przeszło 8 projektów:

  1. FRANCISZEK MIKOŁAJCZYK, LUDWIK SKOWRONEK, ZYGMUNT SKOWRONEK, „Budowa i zastosowanie specjalistycznych dronów do monitorowania ruchu drogowego”
  2. NATALIA FITOWSKA, SZYMON STASIK, „"Aider" - asystent dla osób potrzebujących”
  3. ANNA ZIĘTARSKA, „Wpływ ciągłej i nieciągłej sonikacji na rozmnażanie i wydajność procesu fermentacji alkoholowej drożdży piekarskich (Saccharomyces cerevisiae Meyen ex E.C. Hansen)”
  4. BARTŁOMIEJ KOSZEK, „Impulsowa elektroliza na żądanie jako sposób zwiększenia popularności samochodów napędzanych wodorem”
  5. HANNA ŻUREK, „Celuloza bakteryjna jako baza do tworzenia biomateriałów”
  6. MAJA PIOTROWSKA, „Czynniki współwystępujące z niską frekwencją wyborczą wśród młodych ludzi”
  7. BARTOSZ BRZEZIŃSKI, KACPER KĘPIŃSKI, „"Safe cycling - it's possible"
  8. JAKUB WIŚNIOWSKI, „Aplikacja wspomagająca rolników w doborze odpowiedniego nawozu do przygotowania gruntów pod względem chemicznym do uprawy wybranych roślin”

 

 

To oni wezmą udział w finale Konkursu Naukowego E(x)plory w Gdyni również w wersji online. Młodzi naukowcy będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.

Więcej o projektach finałowych na stronie:  http://bit.ly/explory2020.

Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Gospodarzem Festiwalu Naukowego E(x)lory jest Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Politechniki Świętokrzyskiej oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

 

Udostępnij ten artykuł: