Nowe programy E(x)plory dla młodych naukowców!

 

1 września wystartowały trzy projekty skierowane do młodych naukowców w wieku 13-20 lat: Program Grantowy, Program Mentorski oraz rekrutacja do dziesiątej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory. Sprawdź co możesz zyskać biorąc udział w naszych inicjatywach! 

- Wsparcie mentorskie

Tegoroczna edycja Programu Mentorskiego E(x)plory skierowana jest do wszystkich, którzy chcą rozwijać własne projekty badawcze. W ramach programu młodzi naukowcy mogą liczyć na indywidualne konsultacje z mentorem, udział w trzech webinariach tematycznych oraz w spotkaniu podsumowującym program. By zgłosić chęć udziału w programie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go do 14 października.

Nad młodzieżą, biorącą udział w programie, będą czuwać laureaci Konkursu Naukowego E(x)plory z poprzednich lat: Anna Skierska, Szymon Gaca, Igor Kaczmarczyk.

- Program Grantowy

To nowy program w ramach programu E(x)plory, dzięki któremu młode osoby pracujące nad projektami naukowymi będą mogły pozyskać minigranty na rozwój projektów badawczych. Maksymalna kwota grantu, o którą można się ubiegać w ramach programu wynosi 700 zł. By zgłosić chęć udziału w programie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go w jednej z dwóch tur:

TURA 1 - 1 września do 14 września 2020 r. (zakończona)

TURA 2 - 1 października do 14 października 2020 r.

Projekty oceni konsorcjum w składzie:

Anna Borkowska – dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Agnieszka Pałys – dyrektor ds. prawnych i organizacyjnych Wrocławskiego Parku Technologicznego

Joanna Gogolińska – dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii

- Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenie projektu polegające na wysłaniu formularza, udział w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finał podczas największego święta nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week. Młodzi naukowcy mogą zdobyć stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS i innych partnerów programu E(x)plory oraz wziąć udział w konkursach międzynarodowych.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu wspierania rozwoju uczniów wybitnie uzdolnionych 2020.

Udostępnij ten artykuł: