Przed nami Szkolne Festiwale E(x)plory!

 

Ruszyły Szkolne Festiwale Naukowe E(x)plory. Część z nich odbędzie się dzięki finansowemu wsparciu z Programu Grantowego uruchomionego przez Fundację Zaawanasowanych Technologii.

Szkolny Festiwal E(x)plory to jednodniowe wydarzenie, podczas którego pasjonaci nauki pokazują projekty badawcze ekspertom, szlifują umiejętność autoprezentacji i rozwijają swoje naukowe zainteresowania. Podczas tego wydarzenia odbywa się także szkolny etap Konkursu Naukowego E(x)plory, z którego wyłaniane są projekty przechodzące do regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory 2021. Festiwal to także wykłady, pokazy i warsztaty naukowe dla młodzieży, które inspirują uczniów do realizacji własnych inicjatyw naukowych.

O wsparcie grantowe mogły ubiegać się szkoły, które w latach 2017-2020 przynajmniej raz zorganizowały Szkolny Festiwal E(x)plory. W tym roku do Programu zakwalifikowały się następujące szkoły:

-11 grudnia Zespół Szkół nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

- 18 grudnia Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie

-  20 stycznia Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie

20 stycznia odbędzie się również Szkolny Festiwal Naukowy E(x)plory w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie.  Zadanie współfinansuje m.st. Warszawa.

Udostępnij ten artykuł: