Innowacyjne rozwiązania w leczeniu chorób czy ochronie środowiska to tylko niektóre z nietuzinkowych pomysłów młodych uczestników Konkursu Naukowego E(x)plory, którzy zademonstrują swoje wynalazki na Regionalnym Festiwalu E(x)plory 24 maja w łódzkim Bionanoparku. W programie moc atrakcji, w tym pokazy i warsztaty naukowe, przybliżające zwykłym śmiertelnikom wiedzę o tym, jak funkcjonuje świat, który nas otacza.

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory to seria zajęć edukacyjnych, które mają inspirować i zachęcać młodzież do zgłębiania zagadnień naukowych. W programie m.in. warsztaty Michaliny Urbaniak o tym jak powstają implanty kości, wykład Adama Czyżewskiego o zdolnościach optycznych u zwierząt, czy wyjątkowa okazja by zbadać DNA truskawki pod mikroskopem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia dedykowane są młodzieży w wieku 13-20 lat. Zgłoszenia można przesyłać na adres lodz@explory.pl.  

Program wydarzenia dostępny TUTAJ.

Lista projektów biorących udział w regionalnym konkursie w Łodzi dostępna TUTAJ.

Uczestnicy Festiwalu E(x)plory będą mogli obejrzeć projekty naukowe, które biorą udział w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory. W tym roku w Łodzi zaprezentowane zostaną 32 innowacyjne rozwiązania.

Fundacja Zaawansowanych Technologii po raz pierwszy w ośmioletniej historii organizuje regionalną edycję konkursu w województwie łódzkim. Gospodarzami Festiwalu są Bionanopark oraz Urząd Miasta Łodzi. Partnerami Festiwalu są Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Polfarmex S.A. Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS, a partnerami strategicznymi Miasto Gdynia, PPNT Gdynia oraz Polpharma.

 

 

Udostępnij ten artykuł: