Konkurs Naukowy E(x)plory daje szanse naukowego rozwoju młodzieży w wieku 13-20 lat. Już po raz szósty wystartowaliśmy z rekrutacją, która trwa do 29 stycznia 2017 roku. Przez ten czas przyjmujemy zgłoszenia projektów naukowych, które mają szansę znaleźć się w finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2017. Podczas Konkursu Naukowego E(x)plory można poznać niezwykłych ludzi o podobnych zainteresowaniach, skonfrontować swój pomysł z autorytetami ze świata nauki, a przede wszystkim uwierzyć we własne naukowe możliwości. To powody, dla których pasjonaci nauki powinni spróbować zgłosić swój projekt naukowy.

Skąd biorą się pomysły na projekty naukowe? - zobaczcie sami.

Konkurs Naukowy E(x)plory dla wielu młodych ludzi był wielkim wejściem w świat nauki. Fundacja Zaawansowanych Technologii jako organizator konkursu , zwycięzcom zapewnia stypendium naukowe 10 000, 7 000, 5 000 zł, udział w największych międzynarodowych kokursach naukowych, nagrody specjalne, wsparcie mentorskie i staże. O nagrodach więcej przeczytasz na: www.explory.pl/nagrody

Często najciekawsze projekty powstają dzięki zwykłej ciekawości. Jakub Szewczyk i Grzegorz Uriasz, tegoroczni zwycięzcy E(x)plory chcieli po prostu zrozumieć ogólną teorię względności Einsteina. Okazało się, że nie ma właściwie systemów, które pozwoliłyby na proste przedstawienie tego, co dzieje się na przykład w pobliżu czarnych dziur. A my chcieliśmy ukryć całą warstwę matematycznej abstrakcji i operować na prostych, intuicyjnych obrazach. Tak narodził się pomysł stworzenia systemu, który pozwalałby w prosty sposób modelować niezwykle złożone zjawiska. Wokół czarnej dziury czy gwiazdy neutronowej, a więc obiektów o niezwykle silnej grawitacji, światło tak silnie zakrzywia swój bieg, że powstają zjawiska pozornie zaprzeczające logice - tłumaczy Jakub Szewczyk.

 

Jak zgłosić się do konkursu:

  1. Wejdź na explory.pl/rekrutacja
  2. Wypełnij elektroniczny formularz zgłoszeniowy
  3. Odeślij go do nas do 29 stycznia 2017

 

Konkurs Naukowy E(x)plory udowadnia, że młodzi naukowcy to osoby z pasją i ciekawymi pomysłami. E(x)plory wydobywa osoby niebojące się stawiania pytania i szukające odpowiedzi na nurtujące pytania.

Udostępnij ten artykuł: