Program mentorski E(x)plory 2015-2018

E(x)plory wspiera projekty Młodych Naukowców, oferując im m.in. program mentorski. To jedna z nagród w Konkursie Naukowym E(x)plory. Wsparcie młodych talentów odbywa się przy współpracy z PwC oraz Startup Hub Poland . PwC to globalna organizacja świadcząca profesjonalne usługi doradcze, Startup Hub Poland – fundacja powołana do tworzenia międzynarodowego środowiska specjalistów, pionierów innowacji.

Już po raz kolejny, PwC oraz Stratup Hub Poland zaoferowali program mentorski dla uczestników E(x)plory jako nagrodę dla wyróżnionych projektów, pierwszy taki cykl spotkań odbył się w 2015 roku. Dzięki możliwości pracy z mentorem Młody Naukowiec poznaje swoje mocne strony oraz dąży do realizacji własnego potencjału. Celem programu jest wsparcie odkrytych talentów, wyposażenie ich w narzędzia oraz wiedzę biznesową, która pozwoli im skutecznie rozwijać oraz komercjalizować efekty ich prac.

Kluczowe dla relacji Mentor-Młody Naukowiec są:

 

Wzajemnie zaufanie, zrozumienie, empatia, zasada poufności, szacunku.Partnerska relacja między Mistrzem, a jego Młodym Naukowcem.Zorientowanie na odkrywanie i rozwijanie potencjału Młodego Naukowaca.
   
Opieranie się na inspiracji, stymulowaniu, przywództwie.Ewaluacja i doradztwoPomoc w programowaniu sukcesu Młodego Naukowca