Gdynia E(x)plory Week 2019

Gdynia E(x)plory Week 2019 – 23-25.10.2019

Pomorski Park Naukowo-Technologinczy w Gdyni

Gdynia E(x)ploryy Week to 3 wydarzenia:

Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2019 

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą. W tym roku do Konkursu zgłoszonych zostało ponad 170 projektów całej Polski, a autorzy 144 najlepszych projektów zaprezentowali je podczas Regionalnych Festiwali Naukowych E(x)plory, które odbyły się w Szczecinie, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Podzamczu k/Kielc. W finale, który odbędzie się w dniach 23-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia udział wezmą 34 projektów. Laureatów wyłoni jury złożone z 19 autorytetów reprezentujących uznane instytucje naukowe i innowacyjne firmy.

Finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory 2019.

IX Kongres E(x)plory "Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji"

Edukacja to ostatnio bardzo gorący temat. Bo dzisiaj wszyscy rozumiemy, jak duży wpływ na nasze życie ma to czego i w jaki sposób się uczymy. A szkoła jest początkiem nauki, która trwa przez całe życie. Jaka zatem powinna być ta „nowa szkoła”, aby sprostać wymaganiom współczesnej młodzieży? Dzisiaj świat młodych ludzi mieści się w smartfonach i tabletach. Jak wykorzystać ich umiejętności cyfrowe w edukacji? Jak mądrze włączyć je do życia szkoły. Jak podczas lekcji korzystać z nowych technologii? Pokazać ich potencjał i możliwości.

Co zrobić aby nauka nie kojarzyła się z przykrym przymusem? Ale bezpośrednio przekładała się na życie codzienne. Pozwala wykorzystać w życiu pozaszkolnym, w domu, na podwórku. Wreszcie pomagała w planowaniu zawodowej przyszłości.

Jak sprawić aby nie kojarzyła się z niezdrową rywalizacją, ocenami i stresem? Ale aby każdy uczeń czuł się w niej dobrze, bez względu na indywidualne predyspozycje, poziom wiedzy i talent. Jak ocena może być konstruktywna i pomocna.

Kongres E(x)plory spróbuje przybliżyć ciekawe i nowatorskie metody pracy z uczniami. Pomysły na to, co możemy zmienić już dziś, a co pozwoli nam i naszym uczniom cieszyć się ze wspólnej pracy i czasu w szkole. Co w konsekwencji pomoże w wychowywaniu pokolenia, które sprosta wyzwaniu współczesnego świata.

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory 

Przed nami Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory, który odwiedza ponad 3000 osób. W ramach Festiwalu odbędą się wykłady, warsztaty, wycieczki i inspirujące spotkania takie jak:

- Wykład "Anatomia fake news: Jak rozbroić fałszywe infromacje?" kolektywu Crazy Nauka

- Mobilne Smart Planetarium

- Spotkanie z Dawidem Myśliwcem, auotrem bloga "Uwaga! Naukowy bełkot"

- Spotkanie z wybitnymi sportowcami

- Stoiska naukowe i ścieżki edukacyjne

Odwiedzają nas wszyscy pasjonaci innowacji, młodzież szkolna, nauczyciele, media, rodziny z dziećmi. 

Pełny program Festiwalu dostępny TUTAJ