VIII Kongres E(x)plory „Gdzie technologia spotyka biznes”

 

„Gdzie technologia spotyka biznes”

26 marca 2019 r., Centrum Kreatyności Targowa, Warszawa

 

VIII Kongres E(x)plory dedykujemy wynalazcom oraz innowatorom, zainteresowanym transferem swojej innowacyjnej technologii. Jako miejsce transferu upatrujemy firmy lub przedsiębiorstwa, które chcą usprawnić swoje funkcjonowanie lub metody działania adekwatne do profilu działalności. W tym celu poszukują nowych, bardziej opłacalnych i tańszych rozwiązań.

Zdarza się, że rozwiązania te są już dostępne, ale często ich twórcy borykają się z brakiem środków na rozwój swojego wynalazku. Nie mają możliwości dotarcia do firm lub osób zainteresowanych zakupem opracowanej przez nich technologii. Podczas VIII Kongresu chcemy pomóc obu grupom w spotkaniu i poznaniu możliwości wzajemnej współpracy.

Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia swojego projektu do udziału w VIII Kongresie E(x)plory. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy 15 najlepszy, które dostaną szansę prezentacji podczas wydarzenia oraz unikatową możliwość spotkania przedstawicieli biznesu, zainteresowanych transferem, zakupem lub wsparciem rozwoju technologii.

W celu zgłoszenia należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

Elementami VIII Kongresu E(x)plory będą:

  1. Panel ekspercki.

„Transfer innowacyjnej technologii. Możliwości, szanse, metody.”

Jak dzisiaj funkcjonuje transfer technologii? Czy współpraca młodych naukowców ze światem biznesu jest możliwa? Jakie instytucje wspierają takie wymiany i na co możemy z ich strony liczyć?

  1. Prezentacje innowatorów.

Na scenie młodzi twórcy zaprezentują swoje wynalazki i innowacyjne rozwiązania. 15 zespołów przedstawi efekty swoich działań na polu zaawansowanych technologii.

  1. Indywidualne spotkania innowatorów z przedstawicielami świata biznesu.

Autorzy rozwiązań będą dostępni dla wszystkich gości zainteresowanych ich innowacyjną działalnością. Będzie szansa na rozmowę w cztery oczy, poznanie detali projektowych oraz  dalszych planów twórców. Mamy nadzieję, że takie spotkanie da początek szerszej współpracy.

Jeżeli reprezentujesz świat biznesu, którego rozwój opiera się na innowacyjnych technologiach VIII Kongres E(x)plory jest właśnie dla Ciebie!

PEŁNY PROGRAM WYDARZENIA DOSTĘPNY JEST TUTAJ

Wszelkie pytania prosimy kierować do organizatora wydarzenia:

Zuzanna Ziajko, z.ziajko@fzt.org.pl, tel. 696 898 969