Szkolny Festiwal Explory w Warszawie

29 listopada 2021 w XXIV Liceum Ogólnokształcącym  im. Cypriana K. Norwida w Warszawie odbędzie się Szkolny Festiwal Explory, który jest pierwszym z trzech etapów Konkursu Explory. Konkurs Explory umożliwia szkolnym pasjonatom nauki i technologii zaprezentować swoje projekty badawcze z dowolnych dziedzin naukowych oraz skonfrontować je z ekspertami. To także okazja by zdobyć doświadczenie w prezentowaniu swoich badań. Wybrane przez jury projekty przejdą do regionalnego etapu konkursu. Do grona jury zostali zaproszeni przedstawiciele uczelni wyższych i instytutów naukowo-badawczych.

Na uczestników festiwalu, który odbędzie się zdalnie na platformie MS Teams w dniach 29 listopada – 3 grudnia będą czekać ciekawe wykłady i warsztaty.

„Zielona chemia” – dr hab. Maciej Mazur

„E(x)cytujący świat zmysłów” – mgr Piotr Poniewierski

„Prion – patogen bez informacji genetycznej” – dr Takao Ishikawa

„Antarktyka – tam, gdzie pingwiny mówią DOBRANOC!” – dr hab. Halina Galera

„Grzyby dobre, grzyby złe” – dr hab. Marta Wrzosek

warsztaty „Obrazowanie medyczne” – dr Katarzyna Kołacz

warsztaty „Piksel w aparacie” – dr Adam Czyżewski

W wydarzeniu wezmą także udział uczniowie z XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Warszawie oraz z LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu "Zośka"

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa Lotos. Partnerami strategicznym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia.