III Kongres E(x)plory "Innowacje w przestrzeni"

III Kongres E(x)plory „Innowacje w przestrzeni

27-28 kwietnia 2016, Wrocław

Czy polskie miasta inteligentnie zaspokajają potrzeby swoich mieszkańców? Jak połączyć rozwój technologiczny z ekologią? Gdzie i dlaczego rozkwitają startupy? I wreszcie – czy w pracy można znaleźć szczęście? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii oraz Wrocławski Park Technologiczny III Kongresu E(x)plory „Innowacje w przestrzeni”. Kongres odbył się we Wrocławiu w dniach 27-28 kwietnia br.

Wątkiem przewodnim III Kongresu była proinnowacyjna przestrzeń. „Przedstawiliśmy miasta rozwijające się zgodnie z ideą smart, jakie innowacje pozwalają ich mieszkańcom żyć spokojniej i wygodniej. Spytaliśmy pracodawców, w jaki sposób wspierają kreatywność i wydajność w miejscu pracy. Dyskutowaliśmy o idei coworkingu i roli jaką pełni w środowisku startupów i młodych innowatorów. III Kongres był szansa, aby spotkać twórców i użytkowników zielonej architektury” – mówiła Zuzanna Ziajko z Fundacji Zaawansowanych Technologii, koordynatorka wydarzenia.

Trwający dwa dni Kongres był okazją do spotkania i dyskusji z interesującymi ludźmi, pasjonatami i zarazem ekspertami w swoich dziedzinach. W dyskusjach wzięli udział prezydenci miast, właściciele startupów i przedstawiciele funduszy venture capital, architekci i twórcy miejsc coworkingowych oraz reprezentanci Google Campus i Wrocławskiego Parku Technologicznego. Gościem specjalnym Kongresu był Alexander Kjerulf - światowy ekspert w dziedzinie poczucia szczęścia, autor bestsellera: „Happy Hour is 9 to 5”, który po raz w pierwszy w Polsce opowiedział, jak zbudować w sobie poczucie spełnienia w obszarze zawodowym.

III Kongres E(x)plory skierowany był do przedstawicieli innowacyjnych firm, funduszy inwestycyjnych, startupów, centrów transferu technologii, uczelni, a także do instytucji i urzędów wspierających innowacje.