Trwające mentoringi

W październiku 2018 roku finalista Konkursu Naukowego E(x)plory 2014 Damian Mayer rozpoczął współpracę z mentorem dr inż. Dawidem Nidzworskim. Przez rok Damian i Dawid pracować będą wspólnie nad realizacją zawodowych celów Damiana.

Damian Mayer to pasjonat rakiet i kosmosu. Od 8 lat aktywnie zajmuje się modelarstwem rakietowym, a w wieku 16 lat zaczął budować swoją pierwszą rakietę, która przekroczyła prędkość dźwięku. Rok temu wyjechał na studia Aerospace Engineering do Londynu i w tej chwili tam mieszka i studiuje. Prowadzi firmę Near Space Technologies. W lutym 2019 roku Near Space Technologies dołączyło do Spartaqs Group, gdzie w ramach konsorcjum będzie pracować nad innowacyjną platformą kosmiczną.

Dr inż. Dawid Nidzworski to przedsiębiorca, naukowiec, absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej oraz Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-GUMed. Laureat programów VENTURES FNP, IMPULS FNP oraz programu LIDER NCBiR.CTO SensDX. SensDX opracowuje i rozwija technologię testów diagnostycznych dla ludzi i zwierząt, które precyzyjnie, w warunkach domowych, wykrywają rodzaje określonych patogenów.

Mentoring indywidualny to szansa, na wymianę doświadczeń oraz podzielenie się unikatową wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Życzymy powodzenia!