Podcasty

HALO NAUKA - podcasty z młodymi naukowcami, ekspertami w dziedzinie edukacji, innowatorami i parnterami Programu E(x)plory nagrywa dziennikarz Polskiego Radia, abmasador Programu E(x)plory, Maciej Oswald oraz Fundacja Zaawansownaych Technologii.

Podcast "Samolot dustronny". Rozmowa z laureatami nagrody "Innowator jutra".

Projekt Władysława Sowula i piotra Fila, finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory 2020. Projekt polega na skonstruowaniu samolotu latającego do przodu i do tyłu. Przedstawiona konstrukcja stanowi połączenie klasycznego układu aerodynamicznego z układem canarda oraz wykorzystuje stałe przeciągnięcie w stabilnym locie. Opisywany model otwiera nowy rozdział w lotnictwie wysokomanewrowym ze względu na potencjalną możliwość odwrócenia kierunku w trakcie lotu. Rozmowę prowadzi Dorota Braziewicz z Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Posłuchaj TUTAJ

 

Podcast "Jak wykorzystać powtórnie wodę odpadową"? z Adamem Bajorkiem, laureatem nagrody za "Innowację społeczną" w Konkursie Naukowym E(x)plory 2020 za projekt "Water Recovery System". Rozmowę prowadzi Dorota Braziewicz z Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Posłuchaj TUTAJ

 

Podcast "Wspieranie młodych talentów. Dlaczego jest ważne i potrzebne?" z Sylwią Pawlak, Dyrektor ds. Innowacji w Grupie LOTOS. Rozmowę prowadzi Zuzanna Ziajko z Fundacji Zaawansowanych Technologii. 

Posłuchaj TUTAJ

 

Laboratorium PPNT to jedno z miejsc na mapie Polski, które oferuje młodzieży szkolnej warsztaty z zakresu: mikrobiologii, chemii analitycznej, biologii molekularnej oraz hodowli roślin w warunkach in vitro. Laboratorium jest otwarte również dla indywidualnych "naukowców". Z Jolantą Grzegonkiewicz-Wydrą, kierowncizką BIO Laboratorium rozmawia Zuzanna Ziajko z Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Posłuchaj TUTAJ

 

Rozmowa z Drem hab. Lechem Mankiewiczem, fizykiem i astrofizykiem. "O możliwościach zdalnej edukacji". Rozmowę prowadzi Zuzanna Ziajko z Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Posłuchaj TUTAJ

 

Dawid Hamera ma 19 lat i najlepsze słowo opisujące jego osobę to „działanie”. W przeciągu ostatnich kilku lat zainicjował organizację pozarządowej Szczecin 2.0. Poprzez wykłady i szkolenia, które prowadzi, stara się pomóc zrozumieć innym swoje własne pokolenie (nazywane iGenem lub Pokoleniem Z). Jest managerem szczecińskiego rapera Soboty. Dodatkowo pracuje jako konsultant i broker ubezpieczeniowy w międzynarodowej firmie Prudential.

Posłuchaj TUTAJ

 

Wiesława Mitulska, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Słupi Wielkiej, specjalistka edukacji wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej. Od wielu lat pracuje z dziećmi bez ocen, podręczników i ćwiczeń według autorskiego programu Ruch, zabawa, nauka. 

Posłuchaj TUTAJ

 

Agnieszka Halama, pedagog, andragog, psychoterapeuta. Autorka książki KWADRACIAKI, która jest dużym wsparciem w tworzeniu notatek graficznych. W wolnym czasie prowadzi Fundację Marchewkowe Pole, której głównym celem jest organizowanie, prowadzenie i propagowanie działań terapeutycznych, aktywizujących i pomocowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w sferze kultury, edukacji i zdrowia. 

Posłuchaj TUTAJ

 

Podcast z Janem Wróblem, współzałożycielem i nauczyciel I Społecznego Liceum „Bednarska”, dziennikarzem i historykiem. Jak postrzegana jest instytucja technikum? Czy jest dyskwalifikowana na tle innych szkół ponadpodstawowych? Dlaczego nadal wiele osób nie kojarzy technikum ze szkołą pierwszego wyboru? Na te i inne pytania odpowiada Jan Wróbel.

Posłuchaj TUTAJ