Podcasty

HALO NAUKA - podcasty z młodymi naukowcami, ekspertami w dziedzinie edukacji, innowatorami i parnterami Programu E(x)plory nagrywa dziennikarz Polskiego Radia, abmasador Programu E(x)plory, Maciej Oswald.

Pierwszy podcast to rozmowa z Janem Wróblem, współzałożycielem i nauczyciel 1 Społecznego Liceum „Bednarska”, dziennikarzem i historykiem.

Jak postrzegana jest instytucja technikum? Czy jest dyskwalifikowana na tle innych szkół ponadpodstawowych? Dlaczego nadal wiele osób nie kojarzy technikum ze szkołą pierwszego wyboru? Na te i inne pytania odpowiada Jan Wróbel.

Posłuchaj TUTAJ

 

Agnieszka Halama, pedagog, andragog, psychoterapeuta. Autorka książki KWADRACIAKI, która jest dużym wsparciem w tworzeniu notatek graficznych. W wolnym czasie prowadzi Fundację Marchewkowe Pole, której głównym celem jest organizowanie, prowadzenie i propagowanie działań terapeutycznych, aktywizujących i pomocowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w sferze kultury, edukacji i zdrowia. 

Posłuchaj TUTAJ

 

Wiesława Mitulska, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Słupi Wielkiej, specjalistka edukacji wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej. Od wielu lat pracuje z dziećmi bez ocen, podręczników i ćwiczeń według autorskiego programu Ruch, zabawa, nauka. 

Posłuchaj TUTAJ

Dawid Hamera ma 19 lat i najlepsze słowo opisujące jego osobę to „działanie”. W przeciągu ostatnich kilku lat zainicjował organizację pozarządowej Szczecin 2.0. Poprzez wykłady i szkolenia, które prowadzi, stara się pomóc zrozumieć innym swoje własne pokolenie (nazywane iGenem lub Pokoleniem Z). Jest managerem szczecińskiego rapera Soboty. Dodatkowo pracuje jako konsultant i broker ubezpieczeniowy w międzynarodowej firmie Prudential.

 

Posłuchaj TUTAJ