1 września 2022 wystartowały rekrutacje do trzech inicjatyw Programu Explory. Gorąco zachęcamy do aplikowania do Programu Mentorskiego, Programu Grantowego i Konkursu Explory.

Program Explory zapewnia szerokie wsparcie młodym talentom – twórcom projektów naukowych. Chcemy, by z naszą pomocą pomysły młodzieży mogły być realizowane na jak najwyższym poziomie. Skąd pomysł dodatkowych inicjatyw, które będą impulsem do rozwoju projektów.


Program Mentorski to indywidualne wsparcie merytoryczne prowadzone przez jednego spośród 10 mentorów oraz szereg spotkań szkoleniowych i inspirujących. Podczas Programu uczestnicy będą mogli m.in. zweryfikować swoje pomysły z obecnymi trendami na rynku, poznają najskuteczniejsze metody rozwoju i zaprezentują swoje pomysły podczas Demo Day (z szansą na zdobycie nagrody w wysokości 1000 zł)


Program Grantowy to finansowe wsparcie w formie mini-grantu 700 zł. Pieniądze mogą zostać przeznaczone m.in. na zakup materiałów, doszkolenie twórców projektu, niezbędne transporty, licencje itp. Zakres wsparcia może być szeroki. Program grantowy jest dedykowany młodzieży szkolnej w wieku 13-20 lat. Celem programu jest dofinansowanie rozwoju projektów. Łączny budżet Programu to 21 000 zł, a jego Partnerem jest Fundacja Empiria i Wiedza.


Ponadto już dziś można zgłaszać swój udział w 12. edycji Konkursu Explory – flagowej inicjatywy naszej Fundacji. Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich młodych, którzy mają pomysł na pozytywną zmianę w otaczającym nas świecie. Młode talenty mogą zgłaszać swoje projekty związane z m.in. biologią, chemią, fizyką, inżynierią, naukami społecznymi i behawioralnymi czy interdyscyplinarnymi.

Na zgłoszenia do Programów Grantowego i Mentorskiego czekamy do 23 września 2022.

Rekrutacja do Konkursu Explory trwa do 9 stycznia 2023.

    

Udostępnij ten artykuł: