19-21 października 2022 Gdynia ponownie stanie się stolicą młodych talentów! Po dwóch latach wydarzeń zdalnych widzimy się na żywo w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. To będzie okazja do poznania najlepszych, innowacyjnych projektów badawczych młodych talentów, ale również do wzięcia udziału w  wykładach naukowych i warsztatach w ramach Festiwalu Nauki i Technologii Explory.

 

W Krajowym Finale Konkursu Explory wezmą udział 34 projekty, a oceniać je będzie grono 20 jurorów – autorytetów ze świata nauki i biznesu. Młode talenty walczą o stypendia naukowe na rozwój projektów w wysokości 10, 7 i 5 tysięcy złotych, ufundowane przez Mecenasa Explory, PKN Orlen,  akredytację do największego na świecie konkursie naukowego – REGENERON ISEF w USA oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu Explory.  

 

Do udziału w Festiwalu Nauki i Technologii w ramach Gdynia Explory Week zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego. Przygotowujemy dla nich bogatą ofertę wykładów i warsztatów, m.in. porozmawiamy o mózgu i zbudujemy model silnika. Uczestnicy będą też mieli okazję posłuchać kolejnej odsłony dyskusji „Naukowiec-Sportowiec” współorganizowanej z PKN Orlen.

W ramach Gdynia Explory Week odwiedzimy też 6 szkół w całej Polsce, gdzie zorganizujemy wykłady i warsztaty dla młodzieży.  

 

Najważniejsze punkty programu: 

  • Rozmowa z laureatką II miejsca w Konkursie Explory 2021 Gabrielą Szczepanik
  • Konferencja dla nauczycieli
  • Krajowy Finał Konkursu Explory 2022
  • Spotkanie z Justyną Suchecką
  • Pitching projektów konkursowych w podziale tematycznym CZŁOWIEK, ŚRODOWISKO, TECHNOLOGIA
  • Dyskusja Naukowiec-Sportowiecz gościem specjalnym
  • Festiwal Nauki i Technologii Explory

 

Udostępnij ten artykuł: