EXPLORUJ NAUKĘ W TORUNIU 

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół z województwa kujawsko-pomorskiego na EXPLORY DAY, którye odbędzie się w ramach Kujawsko-Pomorskiego Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu już 8 listopada 2022 w godzinach 9:30-12:30 w Toruniu (HOTEL FILMAR). 

PROGRAM WYDARZENIA:

9:30-9:35 Otwarcie wydarzenia 

 

 

 

9:35-10:05 Wykład prof. dr hab. Grzegorza Węgrzyna pt.: „Badania molekularne w biologii i medycynie - od poznania do zastosowania”  

prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, czł. koresp. PAN , Przewodniczący Rady Doskonałości Naukowej 

Prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn jest profesorem nauk biologicznych (od 1998 r.). Tytuł mgr na Uniwersytecie Gdańskim (UG) w 1987 r., stopień dr – 1991 r., stopień dr hab. – 1995 r. Członek-korespondent PAN, członek-korespondent PAU. Dziekan Wydziału Biologii, Geografii i Oceanologii UG (2002-2008), Prorektor ds. Nauki UG (2008-2016). Przewodniczący Rady Doskonałości Naukowej (2019-2023). Prace naukowe z zakresu mikrobiologii, genetyki i biologii molekularnej. Autor ponad 450 publikacji naukowych, cytowanych w literaturze ponad 8000 razy. Promotor 56 prac doktorskich. Laureat wielu krajowych i międzynarodowych nagród naukowych. 

https://www.rdn.gov.pl/kierownictwo.html 

 

 

10:05-10:15 Prezentacja Doroty Braziewicz pt.: „O Programie Explory - rozwiń z nami swój talent!” 

Dorota Braziewicz, dyrektorka Programu Explory. 

 

 

10:15-10:45 Wykład Joanny Brzoskowskiej-Czerepiuk pt.: „Z laboratorium na rynek - co warto potrafić będąc naukowcem? 

Dlaczego warto wybrać karierę naukowca? Jak łączyć naukę z biznesem? Jakie kompetencje będą potrzebne w przyszłości?  Na te i wiele innych pytań postaram się opowiedzieć w moim wystąpieniu. 

Joanna Brzoskowska-Czerepiuk, Doświadczony przedsiębiorca, mentor, coach, menedżer 

Doświadczony przedsiębiorca, mentor, coach, menedżer. Przez blisko dwadzieścia lat pracowała dla małych i dużych organizacji w funkcjach zarządczych. Dziś prowadzi własną firmę obsługując klientów biznesowych jako menedżer zewnętrzny, pracując zarówno jako szef projektów jak i członek zarządów czy udziałowiec. Odpowiada za rozwój projektów, produktów, tworzy strategie oraz plany wykonawcze, w tym te dotyczące wdrożeń nowych technologii i produktów. Naukowo zajmuje się tematem zarządzania przez wartości.  Z wykształcenia geograf i ekonomista. Ukończyła szereg programów i kursów rozwijających kompetencje menedżerskie, które wykorzystuje w swojej pracy zarządczej i trenerskiej. 

10:45-10:55 Przerwa  

 

 

10:55-11:15 Prezentacje projektów Młodych Talentów, uczestników Konkursu Explory  

11:15-12:00 Rozmowa z laureatami i finalistami Konkursu Explory 

Podczas panelu zaprezentują się młode talenty z województwa kujawsko-pomorskiego oraz Laureaci Explory z całej Polski. Opowiedzą o projektach, nad którymi pracują, kulisach pracy młodego badacza i swoich planach na przyszłość. 

 

Więcej informacji o całym wydarzeniu: https://rfi.biz.pl/  
Gospodarzem wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Gospodarka oparta na nowoczesnych rozwiązaniach to jeden z głównych celów unijnych dotacji. Warunkami jego realizacji jest wiedza i postęp technologiczny. To dlatego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego inicjatywy Explory w Toruniu. Efektywna współpraca nauki i biznesu jest jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed województwem kujawsko-pomorskim w nadchodzących latach. Z myślą o lokalnej gospodarce w RPO przewidziano Oś priorytetową I wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności gospodarki regionu.

Z pewnością w nadchodzących latach warto śledzić informacje dotyczące konkretnych działań, z których można uzyskać dofinansowanie. To szansa na realizację projektów badawczych i współpracę z przedsiębiorcami dla uzyskania wspólnych korzyści. Szczegóły na: www.rpo.kujawsko-pomorskie.pl.

 

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: 

Paulina Wiejak
p.wiejak@fzt.org.pl

696 898 969

 

 

 

Udostępnij ten artykuł: