Ruszyły zapisy na drugi Kongres „Zmiana edukacji”

Trudny powrót do szkoły stacjonarnej, rola edukacyjnych raportów i opracowań po pandemii, zgubne nawyki w polskich szkołach, „inne” szkoły z całego świata – to tylko wybrane elementy programu nadchodzącej, drugiej już edycji Kongresu „Zmiana edukacji”. Dwudniowe wydarzenie gromadzące entuzjastów zmian w edukacji odbędzie się online na platformie HOPIN w dniach 29-30 września. Udział jest bezpłatny.

Organizowany przez Fundację Zaawansowanych Technologii Kongres „Zmiana edukacji” przy wsparciu Fundacji Pro Mathematica i Wrocławskiego Parku Technologicznego to kontynuacja inicjatywy opartej na spotkaniach z nauczycielami, edukatorami i wszystkimi dla których temat edukacji jest ważny. Wśród gości wrześniowej edycji Kongresu znajdą się m.in. Justyna Suchecka, Agnieszka Jankowiak-Maik (Babka od histy), Oktawia Gorzeńska, Jan Wróbel i Jędrzej Witkowski. Podczas wydarzenia będą rozmawiać o tym, jak nauczyciele, rodzice i uczniowie widzą dzisiejszą szkołę. Czym ona dla nich jest i co zrobić, aby czuli się w niej bezpieczniej i aby mogli uczyć (się) tego co ma dla nich sens i wartość. Porozmawiają o edukacyjnych raportach i opracowaniach które powstały w ciągu ostatnich kilku lat - jaka jest ich historia oraz czy udało im się zaistnieć w edukacyjnej przestrzeni? Ponadto podejmą temat trudnych powrotów, czyli jacy uczniowie wrócili do szkoły, za czym tęsknią, czego potrzebują? W bloku webinarów pojawią się tematy inspirujących inicjatyw w polskich oraz zagranicznych szkołach oraz autorskie elementy, które powstały specjalnie z myślą o nauczycielach w kontekście rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.   Będzie to debata z udziałem publiczności pt. „Zgubne nawyki polskiej szkoły. Top 10 z naszego własnego ogródka” oraz webinarium „Mniej znaczy więcej.”

Nie możemy się już doczekać wrześniowego Kongresu Zmiana Edukacji. Nasza Fundacja  od 10 lat jest w bliskim kontakcie ze szkołami. Program Explory, który wspiera młode talenty, dał nam możliwość poznania wybijających się szkół i wielu zaangażowanych nauczycieli. Od roku jesteśmy zaangażowani w inicjowanie  pozytywnych zmian w sektorze edukacji, tworząc Program  - Zmiana edukacji, w ramach którego upowszechniamy ciekawe i możliwe do zaaplikowania przez każdą szkołę działania, które czynią szkoły lepszym miejscem dla uczniów i nauczycieli. Nasz pierwszy Kongres Zmiana Edukacji zgromadził ponad 1600 uczestników, a dostępne w sieci materiały video cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Obserwujemy również dużą otwartość środowiska edukacyjnego na nowe rozwiązania. - mówi Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii. 

„Zmiana edukacji" to nie tylko wydarzenia online. Nagrywamy cykl podcastów „Uczę (się) inaczej”, których można posłuchać na kanale Youtube „Zmiana edukacji” oraz popularnych platformach streamingowych.

ODCINEK 1 – „Naprawdę lubiłem być nauczycielem”, rozmowa z Jarosławem Szulskim

ODCINEK 2 – „Liceum w dwa lata z dala od szkoły”, rozmowa z Polą Żółtańską

ODCINEK 3 – „Nasza szkoła jest wolna”, rozmowa z Darią Brukwicką, Joanną Lorenc i Anną Ślusarz – mentorkami w Wolnej Szkole Wilanów w Warszawie.

ODCINEK 4 – „Nasza przygoda z pedagogiką waldorfską”, rozmoważ z Marią Bator

ODCINEK 5 – „Siła z desperacji”, rozmowa z Anią Dęboń i Robertem Strzałą

Program wydarzenia oraz rejestracja na stronie: www.zmianaedukacji.pl

Partnerami wydarzenia są Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica.

 

Udostępnij ten artykuł: