Laureaci Konkursu Explory nagrodzeni na Regeneron ISEF

 

Regeneron ISEF to jeden z największych konkursów dla młodych naukowców na świecie. Fundacja Zaawansowanych Technologii co roku wysyła młodzież do USA, w ramach nagród przyznawanych w finale Konkursu Explory.

Pomimo pandemii, zarówno w 2020 jak i 2021 konkurs Regeneron ISEF odbywał się online. W tym roku uczestniczyło w nim aż 8 drużyn Konkursu Explory:

SZYMON PERLICKI „Szyfrowanie wiadomości z użyciem własności hipersfery"
OLGA ŚCIESZKA „Preferencje Varroa destructor w porażaniu czerwiu wychowywanego na młodych i starych plastrach pszczelich"
ROBERT KAPTUR „Tiolakton homocysteiny jako czynnik rozwoju chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego"
KACPER PAJĄK „Hydrotermalna synteza nanocząstek siarczku miedzi(II), badanie ich właściwości fizyko-chemicznych i cytotoksyczności in vitro"
FRANCISZEK MIKOŁAJCZYK, ZYGMUNT SKOWRONEK, LUDWIK SKOWRONEK „Budowa i zastosowanie specjalistycznych dronów do monitorowania ruchu drogowego"
FILIP BUŁAWA, PIOTR DOMANOWSKI, MARCIN HNAT „CPS M [Custom Printed Submarine Modular]"
DORIAN ŻARNA, WIKTOR KUŚ „Cyfrowo-biologiczny detektor komórek nowotworowych"
PIOTR WALUK, JAKUB PIETRZAK „Weryfikacja planu leczenia pacjenta onkologicznego z użyciem fantomu antropomorficznego"

Dwa projekty otrzymały nagrody specjalne:
 
Szymon Perlicki otrzymał II Nagrodę w wysokości 3000$ od Association for Computing Machinery oraz 2 nagrody od King Abdul-Aziz & His Companions Foundation for Giftedness and Creativity, “Mawhiba”: On-line Mawhiba Universal Enrichment Program oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500$.
 
Filip Buława, Piotr Domanowski, Marcin Hnat otrzymali nagrodę w wysokości 1200$ od China Association for Science and Technology (CAST).
 
Gratulujemy pięknym i młodym umysłom!

Udostępnij ten artykuł: