Przedostatni finaliści Explory 2021 wyłonieni

Trzeci Festiwal Naukowy Explory odbył się w tym roku w Olsztynie. Utalentowane młode osoby z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i śląskiego starały się o miejsce w krajowym finale Konkursu Explory. Udało się to 9 drużynom. 

Do regionalnego etapu Konkursu Explory w Olsztynie zakwalifikowało się 26 projektów. W tegorocznych rozgrywkach do kolejnego etapu przeszły następujące drużyny:

Jeremiasz Dados "Elektroniczny system kontroli zażywania lekarstw EMUCS"

Natalia Nienartowicz "Zdalnie sterowane ramię robotyczne"

Marek Rauchfleisz "Specjalistyczny dron do badań troposferycznego ozonu z precyzyjnym pozycjonowaniem i bezprzewodową transmisją danych"

Igor Rusiecki, Artur Kamieniecki "USV Czajka"

Robert Miśkiewicz, Bartłomiej Kostarczyk, Jan Łubiński "ExtremeBox"

Maciej Uranowski "Badanie ilości betuliny i kwasu betulinowego w białoporku brzozowym w zależności od rozwoju owocnika"

Wiktoria Piotrowska, Laura Powierża, Alicja Lipińska, Kornelia Kowalska "Lumersy"

Hubert Taudul, Anna Ciołko "Napęd hybrydowy z mechanicznym magazynowaniem energii"

Mateusz Kraśnicki, Sandra Mordasewicz, Sergiusz Jakuszewicz "EV-ВОЗДУХ 1"

To oni wezmą udział w finale Gdynia Explory Week, gdzie zawalczą o stypendia naukowe na rozwój projektów ufundowane przez Mecenasa Programu Explory, Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów Programu Explory.

Z wielką radością po raz kolejny zaangażowaliśmy się w Program Explory. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Festiwalu Naukowego Explory w Olsztynie cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Inicjatywa ta pozwala młodym ludziom na realizację nowatorskich pomysłów, kontakt z ekspertami, a także innymi młodymi naukowcami z całej Polski, co staje się źródłem dodatkowej motywacji i inspiracji. Gratuluję wszystkim zdolnym, młodym wynalazcom biorącym udział w konkursie, w szczególności finalistom. Wszystkim uczestnikom Festiwalu życzę rozwijania pasji i ciekawości świata oraz zapraszam na Warmię i Mazury, gdzie być może odkryjecie #genWarmiiiMazur - Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Nagrodę Publiczności zdobył projekt "Satellite System of Research and Repair - Satelitarny System Badań i Napraw" Antoniego Kuczyńskiego i Igora Chojnackiego.

Więcej o projektach finałowych TUTAJ

Więcej o Festiwalach Explory TUTAJ

Gospodarzem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Udostępnij ten artykuł: