Ruszyły zapisy na Festiwal Naukowy Explory we Wrocławiu!

Wykłady i warsztaty naukowe dla młodzieży, młode talenty, zajęcia dla nauczycieli. Zapraszamy na wydarzenie online 19 marca 2021. Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu jest "Świat technologii". Obowiązują zapisy poprzez platformę HOPIN

Wykłady i warsztaty naukowe online

Festiwal Naukowy Explory to znakomita propozycja na lekcje z domu, pracę domową online oraz ciekawe zajęcia do wspólnego oglądania w klasie. Wydarzenie skierowane jest zarówno do młodzieży szkolnej od 13 roku życia, jak i pasjonatów nauki w każdym wieku. W programie znaleźć można wykłady i warsztaty naukowe, które będą prowadzone online przez platformę HOPIN.

Na co warto zwrócić uwagę w tym roku? Politechnika Wrocławska zabierze uczestników w świat mikroskopii fluorescencyjnej i niewidzialnych szczypiec optycznych a dr Katarzyna Kołacz i dr Adam Czyżewski opowiedzą o pikselach i czy faktycznie im więcej tym lepiej. Przedstawiciel Wrocławskiego Parku Technologicznego zaprosi na wirtualną wycieczkę do Zakładu Doświadczalnego i opowie o technologiach wykorzystywanych do produkcji ekstraktów spożywczych. Ponadto Kamil Śliwowski, trener i animator specjalizujący się w wykorzystaniu nowych technologii w edukacji poprowadzi wykład przygotowany specjalnie dla nauczycieli pt. „Technologiczne znużenie – jak się ratować?”.

Kolejna edycja Konkursu Explory przed nami! Ogromnie cieszymy się, że wraz z naszą Fundacją Pro Mathematica będziemy gościć w WPT pełnych pasji młodych naukowców! W marcu po raz kolejny odbędzie się u nas Regionalny Festiwal Naukowy Explory, w trakcie którego zabierzemy Was w podróż pokazującą, jak dzięki ciekawości świata, pozytywnej energii i ambicji młodych ludzi może wyglądać przyszłość. We Wrocławiu, we Wrocławskim Parku Technologicznym wierzymy, że odkrywanie, wspieranie i promowanie młodych talentów to sposób na wykreowanie lepszego świata dla nas wszystkich. Już nie możemy się doczekać, czym w tym roku zaskoczą nas uczestnicy Konkursu Explory. Poznajcie ich i dopingujcie razem z nami już 19 marca. Pamiętajcie też, że Regionalny Festiwal Naukowy Explory to nie tylko prezentacje konkursowych prac, ale też cała masa atrakcji, pokazujących, że nauka jest nie tylko ważna, ale i niezwykle ciekawa. Do zobaczenia!  – mówi Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Talenty Explory i prezentacje projektów w Konkursie Explory

W tym roku w regionalnym etapie Konkursu Explory we Wrocławiu weźmie udział 30 projektów. Są wśród nich projekty z różnych dziedzin: biologii, chemii, nowych technologii, projekty społeczne i ekologiczne. Ich autorzy to uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy indywidualnie bądź drużynowo będą prezentować swoje pomysły przed jury konkursowym oraz wszystkimi zainteresowanymi. Lista projektów konkursowych dostępna jest pod linkiem: PROJEKTY KONKURSOWE.

Regionalny Festiwal Naukowy Explory we Wrocławiu odbędzie się 19 marca na platformie HOPIN. Udział jest bezpłatny. Rejestracja dostępna jest pod linkiem: ZAREJESTRUJ SIĘ.

Więcej o wydarzeniu: www.explory.pl/2021

Gospodarzami Festiwalu Naukowego Explory we Wrocławiu są Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica. Wydarzenie pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia. Mecensem Programu Explory i fundatorem nagród głównych w Konkursie Explory jest Grupa Lotos.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten artykuł: