Przed nami Regionalne Festiwale Explory

Świat technologii, edukacja medialna, klimat i zdrowie – to tematy przewodnie tegorocznych Festiwali Naukowych Explory. Na uczestników wydarzeń czekają wykłady i warsztaty naukowe oraz prezentacje projektów młodych talentów biorących udział w regionalnych rozgrywkach Konkursu Explory. Organizatorzy zapraszają młodzież, ale i nauczycieli poszukujących pomysłów na zdalne prowadzenie lekcji, prace domowe lub zajęcia do wspólnego oglądania w klasie. Pierwszy festiwal odbędzie się 19 marca na platformie HOPIN. Udział jest bezpłatny.   

W tym roku odbędą się 4 edycje Festiwalu Naukowego Explory: 

19 marca - Festiwal Explory we Wrocławiu, gospodarzami są Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica
9 kwietnia - Festiwal Explory w Warszawie, realizowany we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa
29 kwietnia - Festiwal Explory w Olsztynie, przygotowany we współpracy z Województwem Warmińsko-Mazurskim
9 czerwca - Festiwal Explory w Łodzi, gospodarzem jest Miasto Łódź i Program Młodzi w Łodzi

Zapisy na festiwale trwają! Klasy oraz osoby indywidualne mogą się rejestrować pod linkiem: ZAREJESTRUJ SIĘ.

Gwiazdą pierwszego Festiwalu Naukowego Explory we Wrocławiu jest Piotr Kosek – twórca kanału na Youtube ASTROFAZA, który podczas swojego wykładu opowie o źródłach energii przyszłości. Wydarzenia skierowane są zarówno do młodzieży szkolnej od 13 roku życia, jak i pasjonatów nauki w każdym wieku. Uczestnicy wezmą udział w wykładach i warsztatach naukowych, które będą prowadzone online przez platformę HOPIN.

 

Pełny program dostępny jest na stronie: www.explory.pl/2021.

Startuje 10. edycja E(x)plorów. Przed nami 4 festiwale naukowe. Gościć nas będą Wrocław, Warszawa, Olsztyn i Łódź. Zobaczymy 120 projektów uczestniczących w Konkursie Explory i wybierzemy najlepsze, które będą walczyć o nagrody podczas krajowego finału – Gdynia Explory Week. Wspierajcie z nami młode talenty! Zapraszam na nasze wydarzenia online na plaftormę HOPIN. – opowiada Joanna Gogolińska, dyrektora Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Festiwale Naukowe E(x)plory to również regionalne etapy Konkursu Explory. To wyjątkowa okazja na obejrzenie prezentacji projektów młodych talentów – uczniów w wieku 13-20 lat, których pomysły zachwycają nawet doświadczonych naukowców. Są wśród nich projekty z różnych dziedzin: biologii, chemii, nowych technologii, projekty społeczne i ekologiczne. Ich autorzy to uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy indywidualnie bądź drużynowo będą prezentować swoje pomysły przed jury konkursowym oraz wszystkimi zainteresowanymi. Lista projektów konkursowych dostępna jest pod linkiem: PROJEKTY KONKURSOWE.

Podczas Festiwali zostaną wyłonione najlepsze projekty, które przejdą do krajowego finału Konkursu Explory - Gdynia Explory Week. Ich autorzy będą walczyć o stypendia na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu Explory.

Udział w Festiwalach Naukowych Explory jest bezpłatny. Rejestracja dostępna jest pod linkiem: ZAREJESTRUJ SIĘ.

 

 

Udostępnij ten artykuł: