Zapraszamy na webinarium informacyjne dotyczące trwającej rekrutacji do Konkursu Explory 2022! Webinarium poprowadzi Dorota Braziewicz, koordynatorka Konkursu Explory. Goście: Nina Cielica, Laureatka I miejsca w Konkursie Explory 2021 oraz Gabriela Szczepanik, Laureatka II miejsce w Konkursie Explory 2021.

Zapisy na webinarium TUTAJ

Młodzi naukowcy z pomysłami

Konkurs Explory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Młode talenty startujące w Konkursie mogą prezentować pomysły z różnych dziedzin nauki. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 13-20 lat i składa się z trzech etapów: zgłoszenie projektu polegające na wysłaniu formularza online, udział w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Explory oraz finał podczas największego święta nauki i innowacji - Gdynia Explory Week. Autorzy najlepszych projektów otrzymają wsparcie ze strony ekspertów w zaplanowaniu najbliższych etapów kariery zawodowej, stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu Explory Grupę LOTOS i innych partnerów oraz udział w konkursach międzynarodowych. Jednym z nich jest najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych naukowców na świecie – Regeneron International Science and Engineering Fair w USA, gdzie swoją karierę naukową rozpoczynało do tej pory aż 27 noblistów!

Młode talenty, które chcą zaprezentować swoje projekty naukowe w kolejnej edycji Konkursu Explory mogą je zgłaszać do 7 stycznia 2022. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: https://bit.ly/KonkursRekrutacja2021.

Udostępnij ten artykuł: