W dniach 20-22 października odbędzie się plebiscyt publiczności podczas Gdynia Explory Week 2021 ONLINE. To jedyna szansa dla internautów na nagrodzenie swoich faworytów – finalistów Konkursu Explory. Głosowanie odbędzie się poprzez stronę www.explory.pl/2021 a projekt z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł.

Jak i kiedy głosować

Plebiscyt publiczności to dla młodych talentów szansa na wypromowanie swoich nowatorskich projektów. To także okazja dla szerokiej publiczności, aby poznać, docenić i wesprzeć pomysł, który ich zdaniem ma największe szanse na realizację. Dzięki plebiscytowi młodzi ludzie dostają szansę na zdobycie uznania nie tylko wśród autorytetów naukowych, ale także swoich równieśników. Jest to bowiem plebiscyt, w którym internauci mogą wybrać najciekawszy ich zdaniem projekt uczestniczący w Krajowym Finale Konkursu Explory.

Głosować można na 1 z 33 projektów, wyłonionych w trakcie czterech regionalnych etapów konkursu. Na stronie wydarzenia każdy projekt posiada swoją zakładkę z opisem oraz prezentacją wideo. Podczas Gdynia Explory Week będzie można wziąć również udział w pitchngu finalistów i dowiedzieć się więcej o ich projektach. Pitching młodych talentów w formule online odbędzie się 21 października o godz. 10:30.

"Podczas prezentacji młodych talentów zostanie również wybrany Laureat Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta Gdyni. Zwycięzca otrzyma merytoryczne wsparcie naszego Bio Laboratorium oraz Strefy Startup, umożliwiające rozwój wybranego projektu. Już od 20 lat w PPNT Gdynia przekuwamy pomysły na realne działania, dlatego trudno sobie wyobrazić, by 10. edycja Festiwalu Gdynia Explory Week, a wraz z nią odkrywanie kolejnych innowatorów, nie zagościło właśnie tutaj."– mówi Anna Borkowska, Dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego Gdynia.

Plebiscyt ruszy 20 października o godz. 9:00 i potrwa do 22 października do godz. 12:00. Głosować można poprzez stronę www.explory.pl/2021 w zakładce KONKURS. Projekt z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Zaawansowanych Technologii. Laureatami poprzedniej edycji plebiscytu zostali Piotr Fil i Władysław Sowul za projekt „Samolot dwustronny”. Zdobyli oni prawie 5000 głosów.

Wierzymy, że nieprzeciętne talenty mają moc zmieniania świata, a konkurs Explory pomaga nam je odkrywać. Polpharma od lat wspiera polską naukę i młodych naukowców. Dlatego uważamy naszą obecność na festiwalu i w całym programie Explory za obowiązkową. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy, zdolności i kreatywności młodych ludzi, biorących udział w konkursie. Dlatego tradycyjnie już, Polpharma postanowiła przyznać nagrodę specjalną dla projektu z dziedziny farmacji, medycyny, biotechnoilogii i nauk pokrewnych. – Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharmy.

Gdynia Explory Week 2021 ONLINE

Gdynia Explory Week to największe święto nauki i innowacji w Polsce. Składa się z Krajowego Finału Konkursu Explory i Festiwalu Explory. W ramach Festiwalu Explory przez trzy dni odbywać się będą wykłady i panele dostępne wyłącznie online dla zarejestrowanych uczestników. Organizatorzy zapraszają szczególnie młodzież szkolną na piątkowe dyskusje i prezentacje dotyczące różnorodnych form wsparcia. Wraz z partnerami porozmawiają i przedstawią oferty szkół wyższych w Polsce i za granicą oraz przyjrzą się stypendiom i stażom.

Udział w Gdynia E(x)plory Week 2020 jest bezpłatny. Program oraz rejestracja dostępne są na stronie: www.explory.pl/2021

Udostępnij ten artykuł: