W tym roku w ramach Gdynia Explory Week Festiwale Explory pojadą do szkół! Młodzież szkolna z 10 miast z całej Polski będzie mogła wziąć udział w warsztatach i wykładach znanych popularyzatorów nauki. W programie m.in. dyskusja naukowiec-sportowiec, która odbędzie się w ZSO nr 7 w Gdańsku. Gościem dr Adama Sieradzkiego z Politechniki Wrocławskiej będzie mistrz Polski w pływaniu i olimpijczyk - Kacper Majchrzak. Uczniowie podczas warsztatów będą też mieli okazję poznać program „Mistrzowie w drodze” propagujący zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodych kierowców. Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kwidzynie wezmą udział w warsztacie "Internet, zagrożenia i możliwości: o sposobach wykrywania i przeciwdziałania przemocy w sieci.", który poprowadzi laboratorium sztucznej inteligencji - Samurai Labs. Piotr Kosek, twórca i prowadzący kanał na Youtube Astrofaza odwiedzi XL LO im. S. Żeromskiego w Warszawie i opowie o tym, jak powstał wszechświat.

Wybrane wydarzenia odbywające się w szkołach będą transmitowane online na platformie hopin.

Lista szkół i szczegółowy program Festiwali wyjazdowych

XL LO im. S. Żeromskiego w Warszawie - PROGRAM

Szkoła Podstawowa w Gościcinie - PROGRAM

VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Gdańsku - PROGRAM

Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju - PROGRAM

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie - PROGRAM

Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy - PROGRAM

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim - PROGRAM

Szkoła Podstawowa nr 1 w Tuszynie - PROGRAM

I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku - PROGRAM

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie - PROGRAM

Co więcej czeka nas podczas Festiwali Explory

W ramach Festiwalu Explory odbędą się również wykłady i panele dostępne wyłącznie online dla zarejestrowanych uczestników. Organizatorzy zapraszają szczególnie młodzież szkolną na piątkowe dyskusje i prezentacje dotyczące różnorodnych form wsparcia. Wraz z partnerami porozmawiają i przedstawią oferty szkół wyższych w Polsce i za granicą oraz przyjrzą się stypendiom i stażom.   

Pełny program wydarzenia dostępny tutaj: www.explory.pl/2021

Mecenasem Programu Explory jest Grupa LOTOS S.A. Partnerami strategicznymi są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Miasto Gdynia oraz Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.

Udostępnij ten artykuł: