Szkolny Festiwal E(x)plory - Program grantowy

Zapraszamy do współpracy szkoły zainteresowane zorganizowaniem u siebie Szkolnego Festiwalu Naukowego przy wsparciu specjalistów z Fundacji Zaawanswoanych Technologii.

Szkolny Festiwal E(x)plory to jednodniowe wydarzenie, podczas którego pasjonaci nauki pokazują projekty badawcze ekspertom, szlifują umiejętność autoprezentacji i rozwijają swoje naukowe zainteresowania. Podczas tego wydarzenia odbywa się także szkolny etap Konkursu Naukowego E(x)plory, z którego wyłaniane są trzy projekty przechodzące do regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory 2021.  Festiwal to także wykłady, pokazy i warsztaty naukowe dla młodzieży szkolnej, które inspirują uczniów do realizacji własnych inicjatyw naukowych.

SZKOLNY FESTWIAL NAUKOWY E(X)PLORY – PROGRAM GRANTOWY

W tym roku oferujemy wsparcie grantowe dla szkół, które w latach 2017-2020 przynajmniej raz zorganizowały u siebie Szkolny Festiwal Naukowy E(x)plory. Do zdobycia są granty w wysokości 1500-3000 zł, które można przeznaczyć na organizację Festiwalu.

  • Festiwal należy zorganizować do 7 stycznia 2021, ale istnieje możliwość realizacji Festiwalu w formule online
  • W Festiwalu będzie zaprezentowanych minimum 10 projektów o charakterze naukowym lub projektów-wynalazków, które oceni niezależne, wykwalifikowane Jury
  • Najlepsze projekty zostaną zakwalifikowane do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory 2021

 

Więcej o inicjatywie TUTAJ.

Udostępnij ten artykuł: