Eksperymenty naukowe bez wychodzenia z klasy

 

Festiwal Naukowy E(x)plory w Podzamczu odbędzie się w tym roku online. Uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach Centrum Leonardo da Vinci i dowiedzieć się, czym zajmuje się Laboratorium Medyczne Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego. W programie również wykład „Najważniejsze rzeczy, które trzeba wiedzieć o inżynierii danych” Politechniki Świętokrzyskiej i prezentacja projektów badawczych biorący udział w Konkursie Naukowym E(x)plory. Wydarzenie odbędzie się 29 września poprzez stronę internetową http://bit.ly/explory2020. Organizatorzy zapraszają zarówno uczniów, jak i pasjonatów nauki w każdym wieku. Udział jest bezpłatny.

 

Do tej pory Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory odbywał się w Podzamczu k. Kielc. W trosce o bezpieczeństwo i komfort uczestników wydarzeń E(x)plory, zdecydowaliśmy się na przeniesienie tegorocznych wydarzeń do Internetu. Regionalny etap Konkursu Naukowego E(x)plory oraz Festiwal E(x)plory, promujący naukę wśród młodzieży, będzie można w całości obejrzeć w sieci! Obok wykładów i pokazów naukowych, internauci zobaczą prezentacje projektów konkursowych młodych naukowców, biorących udział w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory. Podobne wydarzenia odbędą się także w Łodzi, Wrocławiu, Bydgoszczy i Olsztynie. Ich celem jest wyłonienie najlepszych projektów, które przejdą do krajowego finału Konkursu Naukowego E(x)plory - Gdynia E(x)plory Week - gdzie będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.

Program Regionalnego Festiwalu Naukowy E(x)plory w Podzamczu i zapisy dostępne są pod linkiem: http://bit.ly/explory2020. Oprócz wydarzeń transmitowanych na żywo, niektóre treści edukacyjne (wykłady, warsztaty, pokazy naukowe w formie video) będą dostępne jeszcze przez kilka kolejnych dni. Uczestnicy będą mogli wrócić do nich w dowolnej chwili.

W regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory Podzamcze bierze udział 28 projektów młodych naukowców. Opisy projektów można zobaczyć TUTAJ.

Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Gospodarzem Festiwalu Naukowego E(x)lory jest Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

 

Udostępnij ten artykuł: