Za nami 6 Szkolnych Festiwali E(x)plory.

W VIII edycji Programu E(x)plory aż 6 szkół zorganizowało u siebie Szkolny Festiwal E(x)plory. To najwięcej w historii działalności Fundacji Zaawansowanych Technologii. Oby z każdym rokiem było ich więcej!

Szkolny Festiwal E(x)plory to jednodniowe wydarzenie, podczas którego młodzież szkolna ma szansę zweryfikować własne pomysły naukowe z ekspertami, zdobyć doświadczenia w prezentowaniu projektów naukowo-badawczych oraz rozwijać zainteresowanie nauką. Podczas takich festiwali odbywa się również szkolny etap Konkursu Naukowego E(x)plory, a także wykłady, pokazy i warsztaty naukowe. Celem Festiwalu jest zachęcenie młodych osób do realizacji własnych projektów naukowych i wyłonienie trzech zespołów, które wezmą udział w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory.

Rokrocznie do realizacji wydarzeń zapraszane są szkoły z całej Polski, a wybrane placówki otrzymują wsparcie merytoryczne. Dodatkowo, w zależności od możliwości finansowych, wspieramy szkoły grantami w wysokości ok. 3000 PLN.

W sumie w festiwalach wzięło udział 85 projektów. 14 przeszło do regionalnych etapów Konkursu Naukowego E(x)plory. Łącznie w wydarzeniach wzięło udział ponad 1000 osób.

W VIII edycji Programu E(x)plory Szkolne Festiwale odbyły się w następujących instytucjach:

XL L.O. z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie

Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie

Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 1 w Warszawie

Zespole Szkół w Czudcu

Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju

Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha oraz Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu

 

 

Udostępnij ten artykuł: