Wizyta przedstawicieli Grupy LOTOS w szkołach finalistów Programu E(x)plory.

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim to szkoła, do której uczęszczają finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory 2019: Jakub Baraniak i Karolina Szczepaniak (Projekt "Cele dla ogniw akumulatorowych zwiększające ich wydajność"), Bartłomiej Owczarz, Filip Tomczyk i Maciej Owczarz­ (Projekt "Robot w służbie straży pożarnej, czyli mobilny strażak").

Przedstawiciele Grupy LOTOS: Tomasz Klonowski z Biura Inżynieryjnego Produkcji, Zespół Inżynierów Procesów oraz Marek Marzec i KamilaGiecołd z Biura Innowacji zaprezentowali uczniom działalność rafinerii Grupy LOTOS, wdrażanie innowacji w dużej firmie oraz wyjaśnili jak chronić własność intelektualną. Spotkanie zainaugurowała i prowadziła Sylwia Pawlak, Dyrektor ds. Innowacji w Grupie LOTOS. Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii, Joanna Gogolińska opowiedziała jak funkcjonuje Program E(x)plory i kto może się zgłaszać do konkursu. 

Podczas spotkania swoje projekty przedstawili: Bartłomiej Owczarz, Filip Tomańczyk i Maciej Owczarz (Robot w służbie straży pożarnej), Mikołaj Fischer (Zaginarka do blachy z napędem elektrycznym) oraz Filip Tomczyk, Kamil Kaliński i Tomasz Płuciennik (Robot humanoidalny).

 

 

 

 

Udostępnij ten artykuł: