Najlepsze młode umysły z regionu i dyskusja nad innowacyjną szkołą.

Zbliża się E(x)plory we Wrocławiu

 

Chcemy rozmawiać o edukacji w coraz większym gronie osób, którym na niej zależy – mówią organizatorzy X Kongresu E(x)plory. Wydarzenie kierowane do nauczycieli, dyrektorów szkół, działaczy i edukatorów odbędzie się w dniach 12-13 marca. Dla młodzieży zafascynowanej nauką, w ramach Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory, organizatorzy przygotowali też wykłady i pokazy naukowe.

Jakich innowacji potrzebuje dzisiejsza edukacja, aby mogła zapewnić uczniom zdrowy i harmonijny rozwój? Czego potrzeba dzieciom w szkołach, aby nauczanie wiązało się z chęcią poznawania, poszukiwania i rozwijania talentów? Czy innowacyjna szkoła to ta, w której na ścianach wiszą interaktywne tablice, a zadania domowe odrabiane są na tabletach? X Kongres E(x)plory „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji” jest stałym punktem programu E(x)plory, który od 9 lat realizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Tegoroczny kongres kierowany jest do wszystkich związanych z polskim szkolnictwem, którym zależy, aby elementami szkoły były m.in.: empatia w relacji uczeń-nauczyciel, interaktywne lekcje oraz wzajemne wsparcie i zrozumienie.

W programie wydarzenia panele dyskusyjne i wykłady. Wśród zaproszonych gości osobistości ze świata edukacji i szkolnictwa, m.in. dr Marek Kaczmarzyk, specjalista w zakresie memetycznego i neurobiologicznego podłoża procesu uczenia się, nauczania i wychowania, Marianna Kłosińska, założycielka Fundacji Bullerbyn oraz Fundacji Dzieci Mają Głos, Justyna Suchecka, dziennikarka TVN24 zajmująca się tematyką edukacji. X Kongres E(x)plory odbędzie się w dniach 12-13 marca 2020 roku we wrocławskim Hotelu Park Diament, ul. Muchoborska 10.

Obok kongresu we Wrocławskim Parku Technologicznym odbędzie się także Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory. Podczas festiwalu uczniowie szkół z województwa dolnośląskiego będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, wykładach i pokazach naukowych. Ważnym elementem festiwalu będzie pierwszy w tym roku, regionalny etap Konkursu Naukowego E(x)plory, który wyłoni finalistów wśród kilkudziesięciu zaprezentowanych projektów badawczych, stworzonych przez osoby w wieku od 13 do 20 lat. Kolejne etapy konkursu odbędą się jeszcze w 4 miastach Polski. Laureaci zawalczą o stypendia i wyjazdy naukowe podczas finału, który odbędzie się w październiku w Gdyni.

Co roku w Konkursie Naukowym E(x)plory startuje kilkuset młodych ludzi, prezentując niesamowite projekty badawcze, wynalazki i innowacyjne rozwiązania. Naszym celem jest zachęcanie młodych ludzi do zainteresowania się nauką i realizowania własnych projektów badawczych. Dajemy im szansę udziału w międzynarodowych konkursach i targach naukowych a dzięki współpracy z około setką naszych partnerów, staramy się wspierać młodych innowatorów, oferując im kompleksowe wsparcie w rozwoju ich badań - mówi Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Program i zapisy na X Kongres E(x)plory: www.kongres.explory.pl

Udostępnij ten artykuł: