Grupa LOTOS i Fundacja Zaawansownych Technologii

w II L. O. w Szczecinie

 

Ostatnią placówką, którą odwiedzili przedstawiciele Grupy LOTOS oraz Fundacji Zaawansowanych Technologii w ramach "roadshow" po szkołach laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory było II L.O. im. Mieszka I w Szczecinie. Jest to liecum, do którego uczęszcza zwyciężczyni Konkursu Naukowego E(x)plory 2019 - Anna Skierska. Anna wygrała konkurs z projektem "Nanokrystaliczne ogniwa słoneczne", który doskonaliła przez ostatnie 4 lata. Podczas spotkania ze swoimi rówieśnikami opowiadała o tym, że warto jest rozwijać naukową pasję, nie poddawać się i pokazywać światu swoje zdolności.

Przedstawiciele Grupy LOTOS wyjaśnili licealistom jak pracuje rafineria naftowa, jak wdrażane są innowacje w tak dużej firmie oraz jak młodzi wynalazcy powinni chronić swoją własność intelektualną.

Fundacja Zaawansowanych Technologii zaprezentowała młodzieży kluczowe zagadnienia Programu E(x)plory i zachęcała uczniów do skorzystania z bogatej oferty wsparcia na rozwój projektów badawczych.

Poza szkoła w Szczecinie, Grupa LOTOS i Fundacja Zaawansowanych Technologii odwiedzili także Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim i Zespół Szkół Elektryznych we Włocławku.

 

 

Udostępnij ten artykuł: