Innowator jutra 2020 wybrany!

 

35 projektów stworzonych przez Finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory 2020 wzięło udział w internetowym plebiscycie Innowator Jutra. Głosowanie trwało od 23 do 26 listopada na stronie www.innowatorjutra.pl.

Plebiscyt Innowator Jutra to dla młodych naukowców szansa na wypromowanie swojego talentu i nowatorskich projektów. To także okazja dla szerokiej publiczności, aby poznać, docenić i wesprzeć pomysł, który ich zdaniem ma największe szanse na realizację. Dzięki plebiscytowi młodzi ludzie dostają szansę na zdobycie uznania nie tylko wśród autorytetów naukowych, ale także publiczności. Jest to bowiem plebiscyt, w którym internauci mogą wybrać najciekawszy ich zdaniem projekt uczestniczący w Krajowym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2020

Internauci wybrali projekt: "Samolot Dwustronny" Piotra Fila i Władysława Sowula, który zdobył 4171 głosów.

Gratulujemy!

Laureatami poprzednich edycji plebiscytu są: Oskar Makowski z Tczewa za swój projekt pt. „Ocena możliwości wykorzystania larw Zophobas moria do utylizacji styropianu na skalę przemysłową", Piotr Lazarek z Gliwic autor „Prototypu automatycznego pojazdu do prewencyjnej analizy stanu gleby na polach iuprawnych” oraz duet Michał Zwierz i Jędrzej Jakubowski z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy zbudowali silnik mikrofalowy „Microwave Resonant Cavity Thruster (MRCT)”

– Dzięki Programowi E(x)plory młodzi naukowcy mogą spotkać się z przedstawicielami świata biznesu. Festiwal daje im szansę na rozwój projektów badawczych, które w przyszłości będą wpływać na losy naszego kraju. Dla LOTOSU innowacje są motorem do działań, wpisanym w strategię naszej firmy. Po raz kolejny działamy wspólnie z E(x)plory i wspieramy młode talenty, dla których nauka jest pasją – mówi Adam Kasprzyk, dyrektor ds. komunikacji Grupy LOTOS.

 

Projekty finałowe dostępne są na stronie: www.explory.pl/2020 

 

Udostępnij ten artykuł: