Znamy finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory w Łodzi

 

Za nami druga edycja Festiwalu Naukowego E(x)plory. Młodzi naukowcy walczyli o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Akredytacje do kolejnego etapu otrzymało 6 projektów. Ich autorzy wezmą udział w finałowych rozgrywkach w Gdyni. Wydarzenie odbyło się 9 października i było w całości transmitowane w Internecie.

Do regionalnego etapu Konkursu Naukowego w Łodzi zakwalifikowało się 18 projektów. W tegorocznych rozgrywkach Konkursu do kolejnego etapu przeszło 6 następujących drużyn:

- Wiktoria Kędzierska „Infradźwiękowy odstraszacz, który umożliwi ludziom i gołębiom bezkonfliktowe życie”

- Kacper Waluk i Jakub Pietrzak „Weryfikacja planu leczenia pacjenta onkologicznego z użyciem fantomu antropomorficznego”

- Olga Ścieszka "Preferencje Varroa destructor w porażaniu czerwiu wychowywanego na młodych i starych plastrach pszczelich"

- Dominik Gubrynowicz i Jakub Buzuk „WebBehaviour”

- Piotr Ziębiński „Alicja – sztuczna inteligencja”

- Jan Szydłowski, Faustyna Blandzi „Inteligentna Kula dla seniora IKS”

Szczegółowe opisy projektów znajdują się na www.explory.pl/2020

To oni wezmą udział w finale Konkursu Naukowego E(x)plory w Gdyni również w wersji online. Młodzi naukowcy będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.

Więcej o projektach finałowych na stronie  http://bit.ly/explory2020.

 

Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Gospodarzami Festiwalu Naukowego E(x)plory są Bionanopark i Miasto Łódź (Zadanie publiczne „Łódź naukowa. Łódź akademicka 2020/21 finansowane jest z budżetu Miasta Łodzi).

 

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Udostępnij ten artykuł: