Nowa odsłona Festiwalu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu

 

Warsztat dla domowych konstruktorów, pokaz o gazach kriogenicznych czy fotografia okiem inżyniera. 16 października odbędzie się Festiwal Naukowy E(x)plory we Wrocławiu. W tym roku w całości online. To znakomita propozycja na lekcje z domu, pracę domową online bądź ciekawe zajęcia do wspólnego obejrzenia w klasie! W programie wydarzenia są m.in. prezentacje projektów badawczych biorących udział w Konkursie Naukowym E(x)plory. Zapraszamy uczniów i pasjonatów nauki w każdym wieku. Udział jest bezpłatny.

Wrocławski Park Technologiczny innowacje ma wpisane w swoje DNA, dlatego cieszymy się, że już po raz kolejny, tym razem w wyjątkowej formule on-line, będziemy gospodarzem Regionalnego Festiwalu Nauki E(x)plory! To dla nas niezwykle ważne wydarzenie pokazujące młodym ludziom jak ogromny potencjał ma nauka. Chcemy ich zachęcać do podążania za tętniącą w nich ciekawością świata! Może ona być inspiracją dla każdego z nas i dowodem na to, że od pomysłu do przełomowego odkrycia jest tylko jeden krok. – mówi Agnieszka Pałys, Dyrektor ds. Prawnych i Organizacyjnych oraz Prezes Fundacji Pro Mathematica.

 Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory we Wrocławiu będzie można obejrzeć na żywo już 16 października na http://bit.ly/explory2020. W programie transmisji live m.in. dyskusje z udziałem laureatów E(x)plory i ekspertów ze świata nauki.

Główne atrakcje Festiwalu Naukowego E(x)plory

Tegoroczny Festiwal Naukowy E(x)plory to znakomita propozycja na lekcje z domu, pracę domową online bądź ciekawe zajęcia do wspólnego obejrzenia w klasie. Jest on skierowany zarówno do młodzieży szkolnej w wieku od 13 do 19 lat, jak i pasjonatów nauki w każdym wieku.

Program wydarzenia podzielony został na trzy bloki:

- pakiet wykładów, warsztatów i pokazów naukowych do przeprowadzenia w dowolnym czasie między 16.10 a 22.10 (obowiązują zapisy)

- wykłady, dyskusje i rozmowy na żywo (dostępne bez zapisów)

- prezentacja młodych naukowców i projektów badawczych

Na co warto zwrócić uwagę w tym roku? Mgr inż. Adam Zahler odkryje techniczne parametry fotografii i opowie czym dla inżyniera jest idealne zdjęcie. Ponadto odbędzie się pokaz naukowy o gazach kriogenicznych oraz w warsztat z robotyki, podczas którego uczestnicy stworzą hydrauliczne ramię robota z kartonów i strzykawek. Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy największego bloga popularnonaukowego w Polsce  Crazy Nauka przedstawią teorie spiskowe związane z kosmosem, jak powstają i jak nie dać się wkręcić.

Młodzi naukowcy i ich projekty

W tym roku w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu weźmie udział 20 projektów. Wśród nich są m.in. projekt „Zdrowa czekolada” autorstwa licealistki Martyny Fiałkowskiej, „Water Recovery System”- system służący zminimalizowaniu zużycia wody pitnej Adama Bajorka czy inteligentny system przewietrzania przygotowany przez Daniela Czecha i Mateusza Niedobeckiego.

 Całe wydarzenie będze można śledzić na żywo na stronie http://bit.ly/explory2020, profilu Facebook Explory oraz kanale Youtube Explory. Pełny program Festiwalu, opisy projektów badawczych i videowizytówki młodych naukowców biorących udział w Konkursie Naukowym E(x)plory znajdują się na http://bit.ly/explory2020.

Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Gospodarzami Festiwalu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu są Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica.

 

Udostępnij ten artykuł: