Za nami czwarta, regionalna edycja Festiwalu Naukowego E(x)plory. Młodzi naukowcy walczyli o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Akredytacje do kolejnego etapu otrzymało 6 projektów. Ich autorzy wezmą udział w finałowych rozgrywkach w Gdyni. Wydarzenie odbyło się 23 października i było w całości transmitowane w Internecie.

Do regionalnego etapu Konkursu Naukowego we Wrocławiu zakwalifikowało się 19 projektów. W tegorocznych rozgrywkach Konkursu do kolejnego etapu przeszło 6 następujących drużyn:

PRZEMYSŁAW KOCIORUBA, SZYMON ŁUCZAK, JAKUB NOWAK - "LiberiOs"

MATEUSZ MALIKOWSKI, KALINA WIŚNIEWSKA, JULIA KOSIŃSKA - "Crush (the) Leavings - Ecological Antipollution Reactor “CLEAR”

WIKTOR KUŚ, DORIAN ŻARNA - "Cyfrowo-biologiczny detektor komórek nowotworowych"

ERYK BRZUCHALSKI – „Tsunami ER- innowacyjny moduł do wykrywania tsunami"

BOGDAN SĘCZKOWSKI, MIŁOSZ SKAZA – „ULTICHARGER - state of the art charging and balancing technology for commercial EV’s"

MARCIN MAKOWSKI, ZBIGNIEW ZAKRZEWSKI - "SmartNozzle - poprawa wydajności napędów odrzutowych dla pojazdów rakietowych wielokrotnego użytku"

To oni wezmą udział w finale Konkursu Naukowego E(x)plory w Gdyni również w wersji online. Młodzi naukowcy będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.

„Cieszymy się, że możemy być mecenasem projektów, które stymulują rozwój i wprowadzają innowacyjne, często przełomowe rozwiązania. Od wielu lat współpracujemy ze światem nauki i przynosi to świetne efekty. Tak jak nasze paliwa pozwalają napędzać pojazdy, tak niech osiągnięcia naszej zdolnej młodzieży napędzają polską gospodarkę. Wiemy, że NAJ nie bierze się znikąd, a w drodze do bycia NAJ nie można się zatrzymać. Nam wszystkim przyświeca jeden wspólny cel: silna i nowoczesna Polska, która będzie pionierem w najnowszych technologiach. To zaszczyt uczestniczyć w rozwoju zdolnych Polaków. Wiemy też, że prawdziwe diamenty trzeba oszlifować. Wspieramy tych, dla których nauka nie jest tylko nudnym obowiązkiem, ale jest pasją i inspiracją. Dlatego chcemy być częścią Festiwalu E(x)plory” – mówi Paweł Jan Majewski Prezes Zarządu Grupa LOTOS.

Wideowizytówki finalistów dostępne są na stronie  http://bit.ly/explory2020.

Udostępnij ten artykuł: