Szkolny Festiwal E(x)plory stanowi część Programu E(x)plory, który wspiera utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promuje ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej (patrz Konkurs Naukowy E(x)plory).

Tegoroczną, trzecią już edycję Szkolnego Festiwalu E(x)plory, zorganizują dwie szkoły z województwa podkarpackiego.

Pierwszą z nich jest Zespół Szkół w Czudcu, drugą - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

GRATULUJEMY!

Festiwale zostaną zorganizowane pod koniec 2019 roku. Ich celem będzie wyłonienie projektów, które będą prezentowane podczas Regionalnych Etapów Konkursu Naukowego E(x)plory.

Dotychczas zrealizowaliśmy dwie edycje Szkolnych Festiwali E(x)plory:

w 2017 roku Festiwal odbył się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie, a w 2018 w aż trzech placówkach:Zespole Szkół nr 6 im. Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, wZespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynieoraz w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Łącznie w Szkolnych Etapach Konkursu Naukowego E(x)plory zaprezentowało się 79 projektów,  które były oceniane przez specjalnie powołane na tę okazję komisje, złożone ze specjalistów reprezentujących świat nauki i przedstawicieli szkoły.

Ponadto, szkoły organizowały w tych dniach wiele ciekawych wykładów i warsztatów dla uczniów nie biorących udziału w Konkursie.

Czytaj więcej o Szkolnym Festiwalu E(x)plory.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

Udostępnij ten artykuł: